Jest kalendarz szczepień przeciw Covid

Fot. Getty Images/iStockphoto
Medexpress 2021-01-13 15:52

13 stycznia podczas konferencji prasowej minister Michał Dworczyk przedstawił informacje dot. kalendarza szczepień przeciw Covid. Jednocześnie przypomniał, że podobnie jak w większości państw, w Polsce szczepionki dzielone są na pół: połowa trafia do punktów szczepień, a połowa czeka w mroźniach ARM na podanie drugiej dawki szczepionki.

Jak będzie wyglądał harmonogram?

  • Od 15 stycznia otwarta będzie rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób 80+
  • Od 22 stycznia otwarta będzie rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób 70+

Między 15 a 22 stycznia rejestrować na konkretny termin szczepienia mogą się tylko seniorzy pow. 80 r.ż.

22 stycznia ruszy rejestracja dla osób pow. 70 r.ż. 25 stycznia rozpocznie się szczepienie seniorów powyżej 70 r.ż. zgodnie z rejestracją z poprzednich dni. To szczepienie rozpocznie się w blisko 6 tys. punktach w całej Polsce.

Zostanie uruchomiony centralny kalendarz, w którym będzie zarejestrowane ponad 6 tys. punktów i każdy z tych punktów będzie miał wystawione sloty, kiedy można się zapisać na konkretną godzinę na szczepienie.

Do 25.01 zostaną uruchomione dodatkowe punkty, żeby w maksymalnej liczbie miejsc w Polsce był łatwo dostępny taki punkt szczepień.

Zarejestrować się na szczepienie można dzwoniąc na infolinię 989, poprzez e-rejestrację na http://pacjent.gov.pl. Jest także możliwość osobistego zapisania się w punkcie szczepień.

PDF

Zobacz także