Jest propozycja pracy dla fizjoterapeutów

Fot. Getty Images/iStockphoto
Medexpress 2020-04-22 12:18

Do Krajowej Rady Fizjoterapeutów trafiły prośby od wojewodów o wsparcie przy zwalczaniu epidemii COVID-19.

Wojewodowie, jako podmioty odpowiedzialne za zapewnienie odpowiedniej liczby pracowników medycznych, poszukują profesjonalistów, którzy wesprą wykonywanie czynności medycznych i opiekuńczych.

W wielu podmiotach sytuacja stała się bardzo trudna. Jest ogromne zapotrzebowanie na przedstawicieli zawodów medycznych, także fizjoterapeutów, których wiedza i wykształcenie pozwalają być wsparciem i realizować wiele czynności medycznych.

Zainteresowani, w ramach odpłatnej pracy na podstawie skierowania wojewody, będą wspierać inne zawody medyczne w walce z epidemią (zlecone czynności) lub uzupełniać braki fizjoterapeutów w podmiotach leczniczych, DPS, hospicjach, zespołach karetek pogotowia i innych miejscach. Osobie skierowanej do pracy na podstawie decyzji przysługuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości nie niższej niż 150% przeciętnego wynagrodzenia zasadniczego przewidzianego na danym stanowisku pracy w zakładzie wskazanym w tej decyzji lub w innym podobnym zakładzie, jeżeli w zakładzie wskazanym nie ma takiego stanowiska.

Szczegółowe informacje: TU

Źródło: KIF

PDF

Zobacz także