obchody Światowego Dnia Świadomości FASD

Wydarzenie obchody Światowego Dnia Świadomości FASD
Data rozpoczęcia2019-09-08
Data zakończenia
Godzina rozpoczęcia10:14
Miejsce wydarzenia (nazwa obiektu)Gdańsk Brzeźno
MiastoGdańak
Ulica
OrganizatorFundacja Fascynacje
Kontak do organizatora
Link do strony z wydarzeniemhttps://www.facebook.com/events/2301721813252222/
Szczegóły

Fundacja na Rzecz Dziecka i Rodziny FASCYNACJE  zaprasza Państwa do udziału w obchodach Światowego Dnia Świadomości FASD w Gdańsku w dniu 8.09.2019 r.

Światowy Dzień FAS obchodzimy w Gdańsku od kilku lat, uświadamiając mieszkańcom naszego miasta jak ważne jest powstrzymanie się od picia alkoholu w czasie ciąży.

Z ideą ustanowienia Dnia Świadomości FASD wystąpili rodzice niepełnosprawnych dzieci z Płodowym Zespołem Alkoholowym , aby zwrócić uwagę na problem FAS na świecie. Pierwszy Międzynarodowy Dzień FAS odbył się 9 września 1999 r. w Auckland w Nowej Zelandii, kiedy o godzinie 9.09 zabrzmiały dzwony w Kościele Metodystów. Kolejne obchody Dnia FAS odbyły się w Australii, RPA, USA a następnie przeniosły się na grunt europejski.

Tegoroczne obchody odbędą  się 8 września (niedziela) przy molo w Gdańsku Brzeźnie w godzinach 10.00 – 14.00. Chcemy w tym roku, oprócz tematu profilaktyki FASD, zająć się szerzej pojętym tematem matki i małego dziecka ( ze Spółki COPERNICUS PL  w Gdańsku wezmą udział w wydarzeniu położne laktacyjne, które na oddziałach położniczych w Szpitalu św. Wojciecha i Szpitalu im. M. Kopernika wspierają mamy w karmieniu piersią i prowadzą poradnie laktacyjne na terenie szpitala oraz ratownik medyczny )

W tym roku zachęciliśmy do udziału w plenerowej sesji zdjęciowej dedykowanej kobietom w ciąży i matkom z dziećmi. Zwieńczeniem akcji będzie przygotowanie kalendarza na 2020 rok ze zdjęciami z sesji (wykorzystamy zdjęcia z uzyskaną zgodą na udostępnienie wizerunku).