EU-MED SUMMIT 2019

WydarzenieEU-MED SUMMIT 2019
Data rozpoczęcia2019-09-24
Data zakończenia2019-09-25
Godzina rozpoczęcia10:00
Miejsce wydarzenia (nazwa obiektu)Double Tree by Hilton Łódź, ul. Łąkowa 29
MiastoŁódź
Ulicaul. Łąkowa 29
OrganizatorKenes Group
Kontak do organizatoraBiuro prasowe: Julita Kochman tel. 512 600 686, julita.k@flywheel.pl
Link do strony z wydarzeniemhttps://eu-med.kenes.com/program/
Szczegóły

EU-MED SUMMIT to unikalne na skalę europejską wydarzenie łączące startupy, ekspertów i liderów branży life science, jak również globalnych inwestorów. Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 września 2019 w Łodzi. Wspierana jest przez wiodące organizacje międzynarodowe, w tym izraelską Grupę Shizim, Poland Biomed Ventures oraz Grupę Kenes, światowego lidera w dziedzinie konferencji medycznych i life science. Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Miasto Łódź.

Celami konferencji EU-MED SUMMIT jest zaprezentowanie innowacji i najnowszych trendów kształtujących przyszłość opieki zdrowotnej i life science (urządzeń medycznych, digital health, pharma), promowanie polskich startupów celem pozyskania zagranicznych inwestorów, networking między różnymi grupami uczestników oraz promocja miasta Łódź, jako miejsca wspierającego przemysł life science.

Tematyka konferencji EU-MED SUMMIT to m.in. sesje o sposobach finansowania startupów przez światowej klasy spółki VC, panele dotyczące cyber-bezpieczeństwa w branży medycznej i nowych trendów w sektorze Life Care. Uczestnicy poznają też niuanse projektów, które udało się z powodzeniem skomercjalizować globalnie.

Swój udział w wydarzeniu potwierdzili, m.in.: Yossi Bornstein - CEO Shizim Group, Nissim Darvish - starszy dyrektor zarządzający w OrbiMed Advisors, wiodący na świecie fundusz inwestujących w technologie medyczne, Tania Fernandez - założyciel i dyrektor generalny DreamCatcher Ventures, Filippo Surace - profesor w „Centre for Biotechnology - College of Science & Technology” w Temple University of Philadelphia (USA).