“The Best Way to Predict the Future is to Create it” – the next 100 years of relations with the US – the case study of Poland

Wydarzenie“The Best Way to Predict the Future is to Create it” – the next 100 years of relations with the US – the case study of Poland
Data rozpoczęcia2019-09-26
Data zakończenia2019-09-27
Godzina rozpoczęcia17:00
Miejsce wydarzenia (nazwa obiektu)Ronald Regan Building and International Trade Center
MiastoWashington, DC 20004
Ulica1300 Pennsylvania Ave NW
OrganizatorFundacja Kulskich
Kontak do organizatoram.golba@fundacjakulskich.org.pl
Link do strony z wydarzeniemhttp://conference.fundacjakulskich.org.pl/
Szczegóły

Fundacja Kulskich realizuje projekt we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w ramach grantu pozyskanego w konkursie „Dyplomacja publiczna 2019”. Wydarzenie odbędzie się w Ronald Reagan Building and International Trade Center – jednym z najważniejszych miejsc na mapie Waszyngtonu i drugi co do wielkości budynek rządowy w Stanach Zjednoczonych, w którym spotykają się przedstawiciele świata biznesu, nauki i polityki. 

Celem konferencji jest analiza wyzwań i możliwości współpracy w  kluczowych obszarach relacji polsko-amerykańskich: bezpieczeństwa narodowego, geopolityki, badań i rozwoju, ochrony zdrowia, biznesu i przestrzeni kosmicznej. 

Partnerem strategicznym konferencji jest Warsaw Enterprise Institute. Do grona partnerów instytucjonalnych wydarzenia należą m.in. Ministerstwo Energii, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Zdrowia, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Agencja Badań Medycznych, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie oraz Amerykańska Izba Handlowa w Polsce.