XXIX Zjazd Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów

WydarzenieXXIX Zjazd Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów
Data rozpoczęcia2021-09-02
Data zakończenia2021-09-04
Godzina rozpoczęcia
Miejsce wydarzenia (nazwa obiektu)Bydgoskie Centrum Targowo – Wystawiennicze
MiastoBydgoszcz
UlicaGdańska 187
OrganizatorELEVEN AGENCY
Kontak do organizatoraDanuta Kutyna danuta.kutyna@11a.com.pl
Link do strony z wydarzeniemhttps://www.pthit2021.pl/
Szczegóły

Szanowni Państwo, Drodzy Koleżanki i Koledzy,

W dniach 2-4 września 2021r. w Centrum Targowo-Wystawienniczym w Bydgoszczy odbędzie się XXIX Zjazd Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów. Zjazdy PTHiT odbywają się co dwa lata i są najważniejszymi wydarzeniami naukowymi i edukacyjnymi naszego Towarzystwa.

Poprzedni, XXVIII Zjazd miał miejsce w Łodzi i należał do największych zarówno pod względem liczby uczestników, zgłoszonych prac oraz liczby zagranicznych wykładowców. Mamy nadzieję, że Zjazd w Bydgoszczy będzie równie ciekawy i owocny.

XXIX Zjazd PTHiT będzie poświęcony naukowym i praktycznym aspektom diagnostyki i leczenia chorób krwi. Wśród ponad czterdziestu sesji przewidujemy także tematy dotyczące etiologii i patogenezy chorób układu krwiotwórczego. Wykłady, a także prezentacje ustne i plakatowe odnosić się będą do problemów, z którymi spotykamy się zarówno w pracy naukowej, jak i w codziennej praktyce klinicznej. Przewidujemy sesje tradycyjnie organizowane na zjazdach poprzednich, dotyczące chorób nowotworowych układu krwiotwórczego, nienowotworowych chorób krwi, zaburzeń hemostazy i transfuzjologii. Podobnie jak w latach poprzednich odbędzie się sesja EHA – PTHiT oraz sesje międzynarodowe z udziałem gości zagranicznych. Podczas Zjazdu liczymy również na aktywny udział przedstawicieli firm farmaceutycznych, których działalność jest związana z hematologią.

Mamy nadzieję, że dobór tematów oraz dyskusje z udziałem szerokiego grona specjalistów z Polski i gości zagranicznych sprawią, że nasz zjazd okaże się dla Państwa interesujący i dostarczy okazji do wymiany doświadczeń, pogłębienia wiedzy niezbędnej w codziennej praktyce klinicznej, utrwalenia istniejących kontaktów i przyjaźni, a także nawiązania nowych.

Do zobaczenia w Bydgoszczy!

Prof. dr hab. med. Jan Styczyński
Przewodniczący Komitetu Naukowego
XXIX Zjazdu Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów