Ciąża „trudna” – wielodyscyplinarnie

WydarzenieCiąża „trudna” – wielodyscyplinarnie
Data rozpoczęcia2021-05-12
Data zakończenia2021-05-13
Godzina rozpoczęcia17:00
Miejsce wydarzenia (nazwa obiektu)
Miasto
Ulica
OrganizatorPZWL Wydawnictwo Lekarskie
Kontak do organizatorakonferencje@instytutpwn.pl
Link do strony z wydarzeniemhttp://bit.ly/CiazaTrudna-Interdyscyplinarnie
Szczegóły

Zapraszamy do udziału w konferencji Ciąża „trudna” – wielodyscyplinarnie, której zakres tematyczny jest rzadko poruszany, ale jakże częsty w codziennej praktyce lekarzy położników-ginekologów oraz lekarzy innych specjalizacji i położnych sprawujących opiekę nad pacjentkami w okresie ciąży.

Ciąża „trudna”, to ciąża wysokiego ryzyka, a jej rozpoznanie jest pierwszym krokiem w kierunku zapobiegania nieprawidłowościom i zmniejszenia zagrożenia płodu i noworodka. Powikłania w okresie ciąży w postaci chorób endokrynologicznych, kardiologicznych, diabetologicznych, czy psychicznych, wymagają zarówno  szczególnej troski w prowadzeniu takiej ciąży,  jak również współpracy lekarzy różnych specjalizacji.

Drugim poruszanym w czasie konferencji obszarem będzie kwestia opieki i postępowania z ciężarnymi kobietami z niepełnosprawnością. We współczesnym położnictwie temat niepełnosprawności podejmowany jest dość rzadko, dlatego przedstawimy Państwu sposoby postępowania z pacjentką z niepełnosprawnością ruchową, sensoryczną i umysłową oraz przygotowaniem do tej opieki personelu medycznego.

Interdyscyplinarny zespół prelegentów – lekarzy z zakresu:

- położnictwa i ginekologii – dr hab. n. med. Ewa Dmoch-Gajzlerska, prof. WUM oraz prof. dr hab. n. med. Ewa Wender-Ożegowska

- kardiologii – dr hab. n. med. Paweł Balsam

- diabetologii i endokrynologii – prof. dr hab. n.med. Małgorzata Karbownik-Lewińska

- psychiatrii – prof. dr hab. med. Dominika Dudek.

Zachęcamy również do nadsyłania opisów przypadków, które wzbudziły Państwa wątpliwości diagnostyczne lub terapeutyczne. Najciekawsze sytuacje kliniczne przedyskutują podczas sesji case studies nasi eksperci. Przypadki prosimy przesyłać na adres: konferencje@instytutpwn.pl

Koszt udziału w dwudniowej konferecji: 99 zł