XXIII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego

Data wydarzenia: 12 May 2022 o 15:00 - 13 May 2022

Miejsce: AmberExpo Gdańsk

Adres: Gdańsk, ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk

Strona wydarzenia: www.23ptd.pl

Organizator: Polskie Towarzystwo Diabetologiczne / Bachleda Kongresy Eventy Sp. z o. o.

Kontakt do organizatora: biuro@grupabachleda.pl

W dniach 12-14 maja 2022 r. na terenie AmberExpo odbędzie się XXIII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. To największe i najważniejsze w Polsce wydarzenie diabetologiczne, które każdego roku gromadzi ponad 2500 specjalistów z Polski oraz zagranicy. Wśród szerokiego grona uczestników znajdują się zarówno lekarze (diabetolodzy, pediatrzy i interniści, psychiatrzy, seksuolodzy, lekarze rodzinni oraz specjaliści z różnych dziedzin medycyny), jak i pielęgniarki, edukatorzy, studenci, czy przedstawiciele firm farmaceutycznych oraz produkujących sprzęt medyczny, a także wyjątkowi goście ze świata medycyny, nauki i farmacji.

Lokalnym gospodarzem wydarzenia jest Dr med. Bogumił Wolnik, Konsultant Wojewódzki ds. Diabetologii pracujący w Klinice Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Biurem organizacyjnym jest Bachleda Kongresy Eventy Sp. z o. o.

Zjazd porusza tematykę aktualną oraz niezwykle trudną. Cukrzyca jest chorobą podstępną, uporczywą, nieuleczalną, prowadząca do bardzo poważnych, często śmiertelnych powikłań. Została uznana przez Organizację Narodów Zjednoczonych za epidemię XXI wieku, mimo, iż nie jest chorobą zakaźną, świadczy to o ogromnej skali problemu. Według badań prowadzonych przez specjalistyczne ośrodki co pięć sekund na świecie diagnozuje się cukrzycę u kolejnej osoby, co 10 sekund ktoś umiera z powodu jej powikłań. Jest to choroba cywilizacyjna, mająca przewlekły charakter, a prawidłowa edukacja społeczeństwa i prewencja już od najmłodszych lat oraz jej wczesne wykrycie jest niezwykle istotne.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na oficjalną stronę www oraz profil facebookowy.

Autorzy prac, którzy pragną podzielić się swoimi osiągnięciami naukowymi podczas Zjazdu proszeni są o przesyłanie streszczeń w wersji polskiej oraz anglojęzycznej.
Szczegóły dostępne są tutaj

Zapraszamy do aktywnego udziału w Wydarzeniu!

KONTAKT Z BIUREM ORGANIZACYJNYM:
> uczestnicy, patroni, media: kknap@grupabachleda.pl
> sponsorów i wystawców: bchowaniec@grupabachleda.pl
> wykładowców: gifjal@grupabachleda.pl
> zakwaterowanie: achmura@grupabachleda.pl

PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30