Kolejne pacjentki zgłaszają, że były molestowane przez gdańskiego onkologa

ThinkstockPhotos-184573029
Fot. Thinkstock / Getty Images
Chodzi o 65-letniego chirurga-onkologa, który przyznał się do części stawianych zarzutów.
Medexpress 2017-03-07 13:56

Na policję zgłosiło się kolejnych 15 kobiet, które twierdzą, że również były ofiarami Marka Ł. Ale policjanci zapowiadają, że przesłuchanych zostanie nawet 300 osób. Dotychczas policja i prokuratura przesłuchały ponad dwa tysiące pacjentek.

Podejrzany 65-letnie chirurg-onkolog z Gdańska przyznał się do stawianych mu zarzutów.

- Lekarzowi postawiono 31 zarzutów. Kobiety, które miał molestować lekarz, są pacjentkami poradni onkologicznej w Gdańsku, ale większość tego typu sytuacji dotyczyło prywatnego gabinetu - powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Tatiana Paszkiewicz.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone od dwóch lat, kiedy to o molestowaniu policję powiadomiła jedna z pacjentek. Przez ten czas przesłuchano ponad dwa tysiące osób, jedna z pokrzywdzonych nie miała 15 lat.

- Śledztwo dotyczy lat 2005-2015, ale większość zarzutów dotyczy lat 2013-2015 - powiedziała prokurator Tatiana Paszkiewicz.

Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu w Gdańsku, był zaskoczony obecnością funkcjonariuszy policji. Przeszukano jego mieszkanie i gabinet lekarski, gdzie znaleziono kamerę, a także broń i amunicję. Lekarz nie miał pozwolenia na posiadanie broni.

Oskarżonemu grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: Radio Gdańsk/TVN24

PDF

Zobacz także