Kolejni zasłużeni za zasługi dla ochrony praw dziecka

Medexpress

Opublikowano 25 pazdziernika 2018, 13:13

Thinkstock Thinkstock/GettyImages
Medexpress

Opublikowano 25 pazdziernika 2018, 13:13

Sześciu wspaniałych laureatów medalu Rzecznika Praw Dziecka za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori: siostra Małgorzata Chmielewska, Grzegorz Kasdepke, Janina Ochojska, prof. Małgorzata Syczewska, Henryka Szczepanowska i dr Ludmiła Bacewicz. Serdecznie gratuluję i jeszcze raz dziękuję za wspaniałą pracę dla dzieci - podsumował Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wręczone w ostatnich dniach odznaczenia.

Siostra Małgorzata Chmielewska jest przełożoną Wspólnoty Chleb Życia w Polsce. Wspólnota działa w 8 Krajach Świata, gdzie prowadzi ponad 20 domów. Janina Ochojska stworzyła Polską Akcję Humanitarną. Henryka Szczepanowska od lat wspiera Zakład Leczniczo-Opiekuńczy dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej w Piszkowicach. - To zaszczyt i przyjemność podziękować w ten symboliczny sposób - medalem Rzecznika Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori - za działalność na rzecz dzieci fantastycznym kobietom: siostrze Małgorzacie Chmielewskiej, Janinie Ochojskiej i Henryce Szczepanowskiej - powiedział tuż po spotkaniu Marek Michalak.

Za obronę praw dzieci wyróżnione zostały także dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka prof. Małgorzata Syczewska i dr Ludmiła Bacewicz, chirurg dziecięcy. Rzecznik dziękował lekarkom za wielkie serca i niestrudzoną walkę o zdrowie i życie najmłodszych pacjentów CZD. 22 października do grona wyróżnionych Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka dołączył przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN prof. dr hab. Bogusław Śliwerski. Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka odebrał także Grzegorz Kasdepke – pisarz, autor m.in. książki „Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko!”.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka to odznaczenie ustanowione 15 lutego 2013 rozporządzeniem Prezydenta RP, które jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony praw dziecka. Odznaka może być nadawana obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, obywatelom państw obcych, organizacjom lub instytucjom mającym siedzibę na terytorium RP lub za granicą za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony praw dziecka.

Źródło: Rzecznik Praw Dziecka

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

rzecznik praw dziecka
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30