Kongres FIZJOTERAPIA 2.0 PRZEKRACZAJĄC PRÓG NOWYCH WYZWAŃ

KIF
O tym, jak fizjoterapia rozwija się w Polsce będą dyskutować eksperci podczas I Kongresu Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Kongres odbędzie 24 listopada br. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Medexpress 2018-11-16 14:26

Fizjoterapia, czyli leczenie ruchem i bodźcami fizykalnymi jest znana od tysiącleci. We wszystkich kulturach i miejscach na świecie znaleźć można źródła historyczne, potwierdzające stosowanie fizjoterapii w różnego typu schorzeniach i dolegliwościach. Współczesna fizjoterapia rozwija się od lat czterdziestych ubiegłego wieku w sposób niezwykle dynamiczny i zasługujący na uwagę innych zawodów medycznych. Potrafimy coraz precyzyjniej mierzyć oddziaływanie fizjoterapii na ciało człowieka (także na poziomie komórkowym). Odkrywamy coraz więcej jej zastosowań. Nowoczesna fizjoterapia pozwala pacjentom szybciej wrócić do zdrowia, wydłuża i podnosi komfort życia, a także zapobiega wielu chorobom cywilizacyjnym.

Te kraje, które już dawno uznały fizjoterapię za bardzo ważną część medycyny i oparły działanie swojej ochrony zdrowia na szerokim dostępie do fizjoterapii, mogą się pochwalić najlepszymi i najbardziej efektywnymi systemami opieki zdrowotnej. Możliwość powszechnego kontaktu pacjenta z fizjoterapeutą oraz edukacja fizjoterapeutyczna przyczyniają się do zmiany stylu życia społeczeństw, utrzymując je w lepszej kondycji i zdrowiu. Wszystko to sprawia, że zawód fizjoterapeuty cieszy się na świecie wysokim prestiżem, zaś właściwe zrozumienie kompetencji fizjoterapeuty sprzyja harmonijnej współpracy z innymi profesjami medycznymi oraz przynosi ogromne oszczędności finansowe dla państwa i jego obywateli.

O tym jak fizjoterapia rozwija się w Polsce będą dyskutować eksperci podczas I Kongresu Krajowej Izby Fizjoterapeutów FIZJOTERAPIA 2.0 PRZEKRACZAJĄC PRÓG NOWYCH WYZWAŃ.

FIZJOTERAPIA 2.0 PRZEKRACZAJĄC PRÓG NOWYCH WYZWAŃ to:

  • ponad 1000 uczestników
  • 30 warsztatów
  • 10 sesji tematycznych
  • blisko 50 prelegentów
  • odbywa się pod patronatem Ministra Zdrowia i Marszałka Senatu
  • nad poziomem merytorycznym czuwa m.in. Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
  • wydarzenie patronatem medialnym objęły Wydawnictwo Termedia, Polityka Zdrowotna, Rynek Zdrowia oraz Medexpress.

Więcej informacji pod adresem: www.kongres.kif.info.pl

PDF

Zobacz także