Vaccine Forum

Konkurs VACC Award 2021 rozstrzygnięty!

Medexpress

Opublikowano 29 pazdziernika 2021, 10:00

Medexpress

Opublikowano 29 pazdziernika 2021, 10:00

Podczas jednego dnia Kongresu, w gronie wybitnych ekspertów toczyła się dyskusja w jaki sposób budować zaufanie do szczepień ochronnych, oraz komunikować ich ważność w oparciu o sprawdzone wyniki badań naukowych. Słowa „edukacja” oraz „komunikacja” przewijały się niemalże podczas każdego panelu dyskusyjnego, co tylko potwierdza fakt, że mamy dużo do zrobienia w obszarze edukacji zdrowotnej.

W ramach pierwszej edycji VACCINE FORUM został rozstrzygnięty konkurs VACC Award w trzech kategoriach:

  • Instytucja Publiczna /Organizacja Społeczna,
  • Firma,
  • Dziennikarz / Twórca nowych mediów.

W kategorii „Instytucja Publiczna /Organizacja Społeczna” było wyróżnienie instytucji, która w swojej działalności promuje szczepienia ochronne poprzez popularyzowanie treści opartych na faktach naukowych, stawia na profilaktykę oraz promuje zdrowy tryb życia. Nagroda została przyznana Narodowemu Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowemu Instytutowi Badawczemu, który od 2007 roku z sukcesem prowadzi portal www.szczepienia.pzh.gov.pl. Powstanie portalu było związane z planem WHO utworzenia sieci portali informujących o bezpieczeństwie szczepień w różnych językach europejskich (Vaccine Safety Network). Portal posiada akredytację WHO i został dodany do listy stron internetowych polecanych jako informujące o szczepieniach w sposób rzetelny i wiarygodny.

W kolejnej kategorii „Firma” nagroda została przyznana firmie, która swoim pracownikom umożliwia szczepienia ochronne w miejscu pracy, promuje profilaktykę oraz zdrowy tryb życia. Grupa Polsat Plus jako odpowiedzialny społecznie Pracodawca, od lat przeprowadza różnego rodzaju programy profilaktyczne, m.in. dot. profilaktyki zdrowia psychicznego (mental health), jak i coroczne szczepienia przeciw grypie sezonowej i p. COVID. Wszystkie działania, organizowane i realizowane wspólnie z LUX MED, są maksymalnie ukierunkowane na dbanie o dobrostan (wellbeing) psycho-fizyczny swoich Pracowników/Współpracowników.

W ostatniej kategorii Dziennikarz / Twórca nowych mediów, nagroda powędrowała do Małgorzaty Soleckiej, która w swojej pracy kieruje się profesjonalizmem oraz przekazuje wiarygodne i merytoryczne treści nt. szczepień ochronnych. Od 24 lat zajmuje się polityką społeczną, rynkiem pracy, ubezpieczeniami społecznymi i ochroną zdrowia. Pracowała w „Rzeczpospolitej” i tygodniku „Newsweek Polska”, obecnie współpracuje m.in. z pismem branżowym „Służba Zdrowia”. Dziennikarka portalu „Medycyna Praktyczna”, autorka książki „Służba zdrowia? Jak pokonać chory system”.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Pełne nagranie wydarzenia dostępne jest na stronie: www.szczepienia-ioz.pl

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

szczepienia / Vaccine Forum
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30