Przegląd prasy: Liczba ofiar śmiertelnych w związku z koronawirusem na świecie przekroczyła 4 miliony

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z pandemią.
Medexpress 2021-06-18 07:00

Liczba ofiar śmiertelnych w związku z koronawirusem na świecie przekroczyła 4 miliony

Liczba zgonów w związku z koronawirusem na świecie w piątek przekroczyła 4 miliony - wynika z wyliczeń agencji Reuters. Najwięcej osób do tej pory zmarło w USA, ale obecnie najbardziej dramatyczna sytuacja jest w Ameryce Łacińskiej oraz w Indiach - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Decyzji ws. szczepionki Moderny dla 12-17-latków należy spodziewać się w lipcu

Decyzji Europejskiej Agencji Leków (EMA) w sprawie możliwości stosowania szczepionki przeciw COVID-19 firmy Moderna u osób w wieku 12-17 lat należy spodziewać się w lipcu, poinformowała Agencja. Wniosek w tej sprawie został złożony w ub. tygodniu - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Wzrost zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii powodowany przez młodych i niezaszczepionych ludzi

Z najnowszych badań wynika, że występujący ostatnio wzrost zakażeń w Wielkiej Brytanii związany jest w znacznym stopniu z młodymi ludźmi, którzy są aktywni i nie zostali zaszczepieni – informuje BBC News - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Walka o oddech. Jak smog niszczy nam zdrowie

Zanieczyszczenie powietrza to jedna z głównych przyczyn przedwczesnej śmierci. Smog co roku zabija 7 mln ludzi na całym świecie. Szkodzi nam bardziej niż papierosy, przez które umiera rocznie 5,7 mln osób - informuje Gazeta Wyborcza.

Za złamanie przepisów covidowych grożą różne sankcje dla osób fizycznych jak i przedsiębiorców

Zarówno obywatele, jak i przedsiębiorcy odpowiadają za złamanie przepisów covidowych. Może to być mandat, kara administracyjna albo cofnięcie pomocy z tarcz antykryzysowych - informuje Rzeczpospolita.

PDF

Zobacz także