Przegląd prasy Luka w psychiatrii

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o lukach w psychiatrii, pielęgniarkach, które nie chcą zajmować się zębami uczniów, walce lekarzy o podwyżki
Medexpress 2018-02-14 07:00

Lekarze dalej walczą o podwyżki. Zaledwie 151 osób wróciło do klauzuli opt-out

Porozumienie między ministrem a rezydentami niewiele zmieniło w sytuacji szpitali. Z ponad 4 tys. protestujących do pracy w dłuższym wymiarze czasu wróciło zaledwie 151 – pisze Klara Klinger, Patrycja Otto w Dzienniku Gazety Prawnej.


Pielęgniarki nie chcą zajmować się zębami uczniów
Projekt zakładający powrót medycyny szkolnej krytykowali już i nauczyciele i rodzice. Teraz wady wytyka mu grupa zawodowa, która miałaby stanąć w pierwszej linii przy jego wdrażaniu – pisze Klara Klinger, Agata Szczepańska w Dzienniku Gazety Prawnej.


Szpitale nie chcą darowizn
Tylko w sześciu ośrodkach onkologicznych chorzy mogą się leczyć za pieniądze fundacji. W pozostałych ratującą życie terapię dostaną, dopiero gdy resort zdrowia odmówi im ratunkowego dostępu do leków – informuje Rzeczpospolita.


Luka w psychiatrii
O szansach i wyzwaniach polskiej Psychiatrii, obecnym stanie opieki nad pacjentami za z zaburzeniami psychicznymi i perspektywie zmian na najbliższe lata rozmawiamy z prof. Agatą Szulc oraz z prof. Marcinem Wojnarem – informuje Joanna Lewandowska z Gazety Wyborczej.


Łuszczyca – choroba nie tylko skóry
Potrzebna jest szybka ścieżka leczenia pacjentów z łuszczycą, co pozwoli zapobiec niekorzystnym następstwom tej choroby – informuje Gazeta Wyborcza.

PDF

Zobacz także