Przegląd prasy: Łukasz Szumowski: Dziś podamy nową listę stref żółtych i czerwonych. Wygląda na to, że nie zmieni się wiele

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z epidemią koronawirusa.
Medexpress 2020-08-13 08:25

GIS rekomenduje szczepienia przeciw grypie

W związku z czekającą na jesieni 2020 roku drugą falą epidemii Covid-19 Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje szczepienia przeciw grypie. Zwraca uwagę, że są one uznaną i rekomendowaną przez autorytety naukowe metodą profilaktyk; zmniejszają także ryzyko hospitalizacji i zgonu z powodu grypy - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Ministerstwo Zdrowia: wyzdrowiało 37 tys. 150 pacjentów zakażonych koronawirusem

W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1985 osób, pod respiratorem jest 74 chorych. Wyzdrowiało 37 tys. 150 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Łukasz Szumowski: Dziś podamy nową listę stref żółtych i czerwonych. Wygląda na to, że nie zmieni się wiele

- Dzisiaj zostaną podane powiaty, które będą spełniały kryteria żółtych i czerwonych stref. Podamy nowe wartości, ale nie widzimy, żeby to się rozlewało szeroko na Polskę. Mniej więcej liczba tych powiatów będzie podobna - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w TVN24 - informuje Polska the Times.

PDF

Zobacz także