Koronawirus

Mateusz Morawiecki: Będą nowe restrykcje

Medexpress

Opublikowano 29 listopada 2021, 12:50

Medexpress

Opublikowano 29 listopada 2021, 12:50

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził szpital tymczasowy w Pyrzowicach:

  • Bardzo dziękuję całemu personelowi medycznemu. Jesteśmy w szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach. Jak bardzo potrzebne są niestety te szpitale tymczasowe, możemy sie przekonać i zobaczyć na własne oczy za każdym razem.
  • Tu przyjęto już ponad tysiąc pacjentów od początku funkcjonowania tego szpitala. W cyklu rotacyjnym mamy tu do czynienia z leczeniem cały czas ok. 120. pacjentów.
  • Tu około 3/4 osób, które bardzo ciężko przechodzą chorobę, to osoby niezaszczepione. Chcę zaapelować, żeby wykorzystać to, że mamy dostępne szczepionki, że są one bezpłatne, że w wielu punktach można się zarejestrować i zaszczepić.
  • Także tych wszystkich z państwa którzy 6 miesięcy temu przyjęli 2. dawkę szczepionki, zachęcam, żeby przyjąć 3. dawkę, bo ona chroni po obniżeniu poziomy przeciwciał.
  • Skracamy czas oczekiwania na dawkę przypominającą dla osób powyżej 50. roku życia. Po 5 miesiącach od przyjęcia pełnej dawki szczepionki przeciw COVID-19 osoby powyżej 50. lat mogą przyjąć dawkę przypominającą.
  • To wszystko co jest elementem wypracowanym w walce z pandemią: dystans, dezynfekcja, maseczki to wszystko jest cały czas bardzo ważne. Te działania pomagają przerywać łańcuch zakażeń.
  • Niestety mamy niepokojące wieści z WHO, czyli zmutowana wersja wirusa - Omikron. Jaka będzie realna odpowiedź szczepionek na ten wariant, dzisiaj jeszcze nie wiemy. Wiemy natomiast, że już poszczególne kraje tworzą nowe przepisy chroniące przed zagrożeniem.
  • My też dzisiaj przedstawimy pewne dodatkowe ograniczenia, przedstawi je minister Adam Niedzielski, żeby przede wszystkim z tych krajów, z których ten wirus przybywa do nas, można było się przed nim lepiej ochronić.

Źródło: KPRM

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Mateusz Morawiecki / szpital tymczasowy
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28