Michał Byliniak dyrektorem generalnym INFARMY

Medexpress

Opublikowano 31 stycznia 2022, 13:18

Fot. MedExpress TV
Medexpress

Opublikowano 31 stycznia 2022, 13:18

Michał Byliniak, wieloletni prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie, został powołany na stanowisko dyrektora generalnego Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA. Funkcję zacznie pełni od marca.

Z wykształcenia jest farmaceutą, absolwentem Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Z rynkiem farmaceutycznym związany jest od ponad 15 lat, zdobywając bogate doświadczenie menedżerskie w zakresie dystrybucji, refundacji, badań klinicznych i rejestracji produktów leczniczych. Posiada doświadczenie w pracy w polskim systemie ochrony zdrowia w różnego rodzaju organizacjach, takich jak apteki, hurtownie krajowe, firmy farmaceutyczne oraz firmy konsultingowe. Jest autorem licznych opracowań związanych z sektorem farmaceutycznym.

- W imieniu wszystkich firm członkowskich witam i gratuluję Michałowi i jestem przekonana, że jest on osobą, która szczególnie dobrze rozumie nasze cele i zadania, które w związku z pandemią stały się jeszcze bardziej istotne. Z jednej strony, doświadczyliśmy bezprecedensowej współpracy pomiędzy przemysłem farmaceutycznym a decydentami i instytucjami, dzięki której pacjenci na całym świecie otrzymali szczepionki Covid-19. Z drugiej strony pandemia obnażyła jak nigdy dotąd wszystkie niedoskonałości systemów opieki zdrowotnej na świecie, w tym w Polsce, wpędzając nas w dług zdrowotny. Wieloletnie doświadczenie Michała w systemie ochrony zdrowia oraz jego aktywna rola w samorządzie aptekarskim pozwoli nam rozwijać działalność Związku i w oparciu o doświadczenia pandemii prowadzić jeszcze bardziej otwarty i konstruktywny dialog dla dobra pacjentów i rozwoju polskiego systemu ochrony zdrowia - mówi Nienke Feenstra, prezes Zarządu Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.

- Dziękuję Zarządowi za okazane zaufanie. Rozwój pandemii uświadomił nam wszystkim, że działania mające na celu zwiększenie skuteczności i efektywności systemu ochrony zdrowia mają najwyższy priorytet. Podkreślić należy znaczenie roli INFARMY jako reprezentanta innowacyjnych firm, które zapewniają wsparcie w procesie leczenia milionom pacjentów. Już teraz deklaruję otwartą współpracę w ramach prac nad rozwojem systemu ochrony zdrowia, zwiększeniem dostępności innowacyjnych terapii oraz zmniejszeniem zaciągniętego długu zdrowotnego, do których zapraszam wszystkich zainteresowanych interesariuszy - zapewnia Michał Byliniak, dyrektor generalny Związku Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.

Źródło: INFARMA

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

INFARMA / Michał Byliniak
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31