Minister zdrowia otworzył MCSM w Płocku. Nowoczesne miejsce praktyk dla pielęgniarek i położnych

7 października br. minister zdrowia otworzył Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, które mieści się na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uczelni Publicznej w Płocku. Dzięki MCSM pielęgniarki i położne będą miły szansę na praktykę w nowoczesnych warunkach. Wartość inwestycji wyniosła 2,5 mln zł. Aktualnie, funkcjonuje 25 MCSM, zaś w planie jest 35.
Medexpress 2019-10-07 16:18

Celem Centrum jest umożliwienie kształcenia wykorzystującego najnowsze światowe technologie. W MCSM powstały: sala opieki pielęgniarskiej, pomieszczenia kontrolne, sala ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich oraz technicznych.

- To ogromna zmiana w kształceniu. Tutaj studenci mogą przećwiczyć np. wkłucia czy procedurę resuscytacji. Centrum symulacji pokazuje, jak naprawdę wygląda późniejsza praca - powiedział minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Z kolei, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofia Małas podkreśliła, że jako samorząd zawodowy wiemy, jak duże znaczenie mają nowoczesne i dobrze wykształcone kadry pielęgniarskie i położnicze. Wdrożenie programu rozwojowego oraz utworzenie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej, który pomoże w zapewnieniu odpowiedniej jakości kształcenia studentom na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo - zasługuje na nasze uznanie.

- To idealny kierunek, aby Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku stała się prężnie działającym ośrodkiem naukowo-badawczym w Polsce - dodała prezes NRPiP.

Źródło: NIPIP/Twitter

PDF

Zobacz także