Przegląd prasy Młodzi lekarze rozważają emigrację

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
Ogłoszone przez resort zdrowia limity miejsc rezydenckich nie spełniają oczekiwań młodych lekarzy
Medexpress 2017-02-08 09:11

Minister zdrowia zmusza nas do wybrania specjalizacji z medycyny rodzinnej - twierdzą młodzi lekarze. Ogłoszone przez resort zdrowia limity miejsc rezydenckich nie spełniają ich oczekiwań. Więcej w "Rzeczpospolitej"

To nie jest kraj dla chorych dzieci - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Sąd nakazuje leczenie najmłodszych pacjentów, a urzędnicy szukają kolejnych powodów, by tego nie robić. Gra toczy się o życie i zdrowie a stawką są pieniądze

W "Dzienniku Gazecie Prawnej" również o tym, kto ma płacić za leczenie dzieci z rzadką chorobą, którym mógłby pomóc nierefundowany lek.

"Dziennik Gazeta Prawna" informuje też o skutecznej interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie świadczenia pielęgnacyjnego. Po rozpatrzeniu przez Naczelny Sąd Administracji skargi kasacyjnej, złożonej przez dr. Adama Bodnara, kobieta opiekująca się niepełnosprawną matką otrzymała świadczenie pielęgnacyjne.

Sieć szpitali ma łączyć, a nie dzielić. Dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego, o pieniądzach na ochronę zdrowia. Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

W "Gazecie Wyborczej" o nowej antykoncepcji dla mężczyzn, która ma być alternatywą dla prezerwatyw i wazektomii. Żel dla panów jest bezpieczny, a przede wszystkim skuteczny.

PDF

Zobacz także