Przegląd prasy: MZ rozważa budowę nowych szpitali dla pacjentów chorych na Covid-19

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z epidemią koronawirusa.
Medexpress 2020-10-16 07:00

Będą zmiany dla lekarzy walczących z epidemią: Klauzula dobrego Samarytanina i zachęty finansowe

Pracujemy nad stworzeniem tzw. klauzuli dobrego Samarytanina, zakładającej, że w ramach walki z COVID-19, błędy popełniane nieumyślnie nie będą karane - powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że rozwiązanie pozwoli lekarzom poczuć się bezpieczniej - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Ministerstwo Zdrowia rozważa budowę nowych szpitali dla pacjentów chorych na Covid-19

Od pewnego czasu rozważamy możliwość budowania dodatkowych szpitali; w pierwszej kolejności jest rozważana oczywiście Małopolska i województwo mazowieckie - mówił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Koronawirus: nowe obostrzenia w szkołach

To już pewne. Od 17 października niektóre szkoły przejdą w całkowity tryb zdalny, inne będą uczyć hybrydowo - informuje Rzeczpospolita.

Dr Jerzy Friediger: Jestem wściekły. Chodzimy jak pijani we mgle

W Polsce przez lata likwidowano oddziały zakaźne, bo nie było epidemii. Czy wyobraża pan sobie, że ktoś likwiduje straż pożarną, bo gdzieś od dawna nie wybuchł pożar? - mówi dr Jerzy Friediger, chirurg, dyr. Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie oraz członek prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej - informuje Polska the Times.

PDF

Zobacz także