Największe nazwiska okulistyki będą wykładać w Lublinie

do uniwersytetu w Rzeszowie
Thinkstock/GettyImages
W Lublinie powstanie pierwsza w Europie i druga na świecie filia prestiżowej Europejskiej Szkoły Zaawansowanych Studiów Okulistycznych ESASO.
Paweł Grzybowski 2018-02-21 20:57

Główna siedziba ESASO (European School for Advanced Studies in Ophthalmology) mieści się w Lugano w Szwajcarii. Szkoli ona zarówno młodych lekarzy i specjalistów we wszystkich okulistycznych podspecjalnościach, w tym: leczenie chirurgiczne chorób siatkówki, rogówki, chirurgia refrakcyjna, zaćma, jaskra, zapalenie błony naczyniowej oka, okuloplastyka i zez.

Jak zapowiedział prof. Robert Rejdak - szef lubelskiej Kliniki Okulistyki Szpitala Klinicznego nr. 1, a jednocześnie jedyny jak dotąd polski wykładowca w tej elitarnej szkole, w październiku do Lublina będzie przeniesiony z Lugano, tygodniowy kurs ESASO dotyczący chirurgii witreoretinalnej. Jest to początek cyklu szkoleń, które będą organizowane wspólnie przez ESASO, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr. 1 oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Dzięki temu Lublin stanie się centrum szkoleniowym w dziedzinie okulistyki zabiegowej dla całej Europy Środkowej i Wschodniej.

Źródło: RMF FM

PDF

Zobacz także