NFZ: Komunikat dotyczący wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych

Thinkstock/GettyImages
Na stronie NFZ pojawiła się informacja dotycząca realizacji przepisów rozporządzenia ministra zdrowia ws. wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych.
Medexpress 2018-09-21 09:09

Informacja dotyczący realizacji przepisów rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 29 sierpnia 2018 r. dotyczący wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi przekazywania przez Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia środków na pochodne od wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych NFZ informuje:

  1. Zarządzenie dotyczące kwestii finansowania pochodnych od wzrostu wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych ma zostać opublikowane jeszcze w tym tygodniu.
  2. Od początku przyszłego tygodnia oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia rozpoczną proces aneksowania umów ze świadczeniodawcami, w oparciu o informacje przekazane przez świadczeniodawców do oddziałów wojewódzkich.

W wyniku dokonanych w bieżącym roku zmian planu finansowego środki na realizację ww. pozycji zostały zabezpieczone w planach finansowych OW NFZ.

Źródło: NFZ

PDF

Zobacz także