Przegląd prasy: NFZ mniej surowy dla szpitali: od kar ważniejsza prewencja

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
Nowy szef NFZ zabrał się do porządkowania systemu kontroli placówek medycznych. Inspekcja sanitarna chce, by wnioski o wprowadzenie suplementów diety na rynek były odpłatne.Duże kolejki do przeszczepów mogą się wkrótce zmniejszyć. Dlaczego? M.in. o tym w przeglądzie prasy.
Medexpress 2016-03-31 07:25

NFZ mniej surowy dla szpitali: od kar ważniejsza prewencja

Nowy szef NFZ zabrał się do porządkowania systemu kontroli placówek medycznych. Dotychczas nawet za niewielkie uchybienia musiały płacić miliony. Co się zmieni? Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Dawca przekaże nerkę nieznajomemu

Duże kolejki do przeszczepów mogą się wkrótce zmniejszyć, ponieważ przepisy umożliwią anonimowe oddanie organu. Więcej w Rzeczpospolitej.

Opłaty w suplementach mile widziane

Inspekcja sanitarna chce, by wnioski o wprowadzenie suplementów diety na rynek były odpłatne. Wreszcie będzie porządek – ocenia branża. O tym w Pulsie Biznesu.

Oskarżenie o łapówkę za umowę z NFZ

Przedstawiciele spółki Voxel usłyszeli zarzut wręczenia korzyści majątkowej urzędnikowi NFZ, który – zdaniem prokuratury – miał pomóc jej w uzyskaniu kontraktu. O sprawie pisze Puls Biznesu.

Zadośćuczynienie za nieleczenie

Lekarze z Poznania wyłączyli Pawła z programu lekowego, bo nie spełniał ministerialnych kryteriów. Rzecznik Praw Pacjenta uznał jednak, że lekarze naruszyli prawo do leczenia. Więcej w Gazecie Wyborczej.

PDF

Zobacz także