NICI PDO – skóra jak marzenie

Wypukłe policzki, wyraźnie zarysowana linia żuchwy, gładka skóra, szyja bez zmarszczek, piękny dekolt, a nawet uniesiony biust i… jędrne pośladki! Czyżby sen o młodości?
Medexpress 2018-07-26 07:52

Nie, takie są efekty liftingu nićmi PDO.

Oto prawdziwa medycyna XXI wieku - nici PDO przechodzą przez tkanki nie naruszając ich! Posiadają strukturę jednowiązkową, w rezultacie zabiegu tkanka unosi się lekko, napina i wygładza skórę. To efektywna i bezpieczna alternatywa operacji liftingujących. Rekonwalescencja po zabiegu nićmi PDO jest też znacznie krótsza, nie pozostają blizny, zaś pierwsze efekty widać niemal od razu. Pełna rewitalizacja skóry następuje po kilkunastu dniach, a pozytywne zmiany utrzymują się nawet przez 2 lata.

Materiał, z którego wykonane są nici PDO, to polidioksanon, silnie włókno syntetyczne. Spełnia wszystkie wymagania w stosunku do szwów chirurgicznych, wykazując przy tym wysoki profil bezpieczeństwa. Jaki ma wpływ na tkanki?

Przede wszystkim stymuluje powstanie nowego kolagenu i fibroblastów, przyczynia się też do zwiększenia syntezy elastyny, białka odpowiedzialnego za sprężystość skóry. I co równie istotne dla urody - stymuluje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego.

Sam zabieg nie jest skomplikowany. Nić PDO umieszczoną na sterylnej, cienkiej igle, wprowadza się - po nakłuciu punktowym - w określone okolice skóry twarzy, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg. Nici spełnią tam funkcję trwałego „rusztowania” dla zwiotczałej skóry – całkowicie wchłoną się po ok. 8 miesiącach. Dzięki temu skóra stanie się jędrniejsza i gładsza na długi czas.

Ostateczny efekt jest bardziej naturalny niż po podaniu toksyny botulinowej. Skóra wygląda na młodszą, pory zwężają się, a w konsekwencji cera ulega poprawie. Możemy w ten sposób wypełnić pionowe i poziome zmarszczki na czole, zredukować worki pod dolną powieką oraz uelastycznić skórę na zewnętrznych krawędziach brwi i czole, policzkach oraz w tzw. rowku policzkowo-jarzmowym. Pozbędziemy się również nieestetycznych fałdek podbródkowych.

Zabieg nićmi PDO trwa zazwyczaj ok. kilkudziesięciu minut, a dyskomfort z nim związany jest znacznie mniejszy niż w podczas aplikowania kwasu hialuronowego. Oczywiście można go wykonać w znieczulenia miejscowym.

Ze względu na powyższe zalety oraz wysoki profil bezpieczeństwa, zabiegi nićmi PDO to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na subtelnym, szybkim i trwałym efekcie liftingującym.

Źródło: Mat. prasowe

PDF

Zobacz także