Ratownicy medyczni Nie możemy spotkać się z ministrem zdrowia we wskazanym terminie

Fot. Getty Images/iStockphoto
Medexpress 2020-09-29 16:31

30 września o godz. 14.30 MZ planowało spotkać się z ratownikami. Tymczasem 29 września KPRM wystosował pismo do ministra zdrowia, w którym proponuje zmianę terminu. Poniżej zamieszczamy jego treść.

„Zaproponowany przez Państwa termin spotkania oraz natłok pracy w czasie pandemii spowodowany brakami kadrowymi wynikającymi z organizacji Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne uniemożliwia w tak krótkim czasie znalezienie dyżurowego dla reprezentantów Komitetu w związku z tym informujemy, że niestety nie możemy się z Państwem spotkać we wskazanym terminie.

Specyfika naszej pracy powoduje, że możemy zaproponować termin 6.10.2020 godz. 14 jako wstępny i odpowiedni do spotkania oraz umożliwiający zaplanowanie wolnego czasu od pracy dla wskazanej przez nas ilości przedstawicieli Komitetu Protestacyjnego Ratowników Medycznych, którzy zajmują się działalnością związkową publico bono.

Na chwilę obecną nie widzimy powodu, żeby spotykać się na marnowania cennego czasu Państwa jaki i naszego. Czas ten powinno się spożytkować na opracowanie rzetelnego planu realizacji naszych postulatów” - czytamy w piśmie przedstawicieli KPRM.

Źródło: Facebook

PDF

Zobacz także