Przegląd prasy:

Niebezpieczne leki w szpitalach

Medexpress

Opublikowano 06 kwietnia 2018, 07:00

86498561 Fot. Thinkstock/Getty Images
Medexpress

Opublikowano 06 kwietnia 2018, 07:00

Łapie Cię w krzyżu? Cały świat łączy się z Tobą w bólu
Blisko 540 mln ludzi może mieć problem z nawracającym bólem dolnych odcinków kręgosłupa. Co gorsza, zdecydowanie zbyt duża część chorych jest leczona źle - informuje Wojciech Moskal w Gazecie Wyborczej.

Jak rozpoznać zawał serca?
Boimy się zawału jak mało czego. Może dlatego, że daje nam tak mało czasu na reakcję. Jest coraz lepiej leczony, ale wciąż stanowi zagrożenie dla życia. Zwłaszcza gdy nie wiemy, jak zareagować na pierwsze objawy - pisze Margit Kossobudzka w Gazecie Wyborczej.

Piotr Bałtroczyk: Mam ten zawał z tyłu głowy
Ból zamostkowy promieniuje do żuchwy i do barku, do tego dochodzą poty, zawroty głowy, lęk. Najczęściej zdajemy sobie sprawę z tego, że dzieje się coś strasznego i że sobie sami nie damy rady – pisze Margitt Kossobudzka w Gazecie Wyborczej

Sól wywołuje choroby demencyjne
Masz problemy z pamięcią, koncentracją, przypominaniem sobie słów lub odnajdywaniem drogi? Winna może być sól. Jej nadmiar w diecie przyczynia się do zaburzeń poznawczych i zaostrza przebieg choroby Alzheimera - wynika z najnowszych badań – informuje Margit Kossobudzka z Gazety Wyborczej.

Jak cukrzyca niszczy wzrok?
Jednym z najczęstszych powikłań cukrzycy jest retinopatia, czyli zmiany w siatkówce, które nierzadko prowadzą do całkowitej utraty wzroku. Ale nie tylko jej powinniśmy się bać – informuje Wojciech Moksal z Gazety Wyborczej.
Nikt nie cierpi tak jak ja
Depresja została niejako wyłączona z katalogu chorób psychicznych, bo wielu ludzi nie uważa jej za prawdziwe, godne współczucia schorzenie - pisze Robert Mazurek w Dzienniku Gazety Prawnej.

Niebezpieczne leki w szpitalach
Adrenalina przeterminowania nawet o półtora roku i leki nieopisane i wycofane z obrotu przez inspekcję farmaceutyczną znaleźli inspektorzy NIK w szpitalnych aptekach. Wyniki ich kontroli są zatrważające - pisze Karolina Kowalska, Grażyna Zawadzka z Rzeczpospolitej.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

leki / wzrok / demencja / zawał serca
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31