Nowy Oddział Pediatryczny w Szpitalu im. Św. Rodziny

Renata Furman

Opublikowano 21 grudnia 2016, 08:55

Renata Furman

Opublikowano 21 grudnia 2016, 08:55

Anna Krysiukiewicz-Fenger, lekarz kierujący Oddziałem Pediatrii.

Oddział pediatryczny w Szpitalu im. Świętej Rodziny przeniósł się do wyremontowanych, zmodernizowanych pomieszczeń. Nowy sprzęt, nowi pracownicy, a jaka jest korzyść dla małych pacjentów?

Rzeczywiście, od niedawna jesteśmy w nowym skrzydle Szpitala im. Świętej Rodziny, gdzie dysponujemy salami maksymalnie dwuosobowymi. W każdej znajduje się łazienka dla pacjenta. Nasi pacjenci mają więc bardzo dobre warunki pobytu oraz hospitalizacji. Ponadto szpital dysponuje bardzo dobrym zapleczem laboratoryjnym oraz diagnostycznym. Obecnie korzystamy z nowoczesnego tomografu komputerowego. Prowadzimy bardzo szeroką diagnostykę, zarówno obrazową, korzystamy z nowoczesnego laboratorium. To spora korzyść dla naszych pacjentów.

Czy są jeszcze jakieś oczekiwania z Pani strony jako lekarza doświadczonego, czego tu jeszcze brakuje, by opieka nad małymi pacjentami była w pełni kompleksowa? A może, dzięki już zakończonym pracom, Państwo są na tym etapie, kiedy jesteście zadowoleni z tego, co macie i czekacie tylko na pacjentów?

W tej chwili mogę już powiedzieć, że mamy pełne zaplecze diagnostyczno-lecznicze i właściwie tylko czekamy już na pacjentów. Mamy zespół konsultantów pomagających nam w opiece nad pacjentami. W tej chwili również skompletowaliśmy zespół bardzo dobrych lekarzy specjalistów, z którymi obecnie pracujemy na oddziale. Wydaje mi się więc, że mamy już bardzo dobre zaplecze do hospitalizacji naszych małych pacjentów.

Joanna Brodzik

Dlaczego wybrała Pani Szpital im. św. Rodziny dla swoich dzieci?

Jeśli chodzi o nasze zdrowie, prócz opieki specjalistycznej i miejsca, a to miejsce jest wyjątkowo dobrze przygotowane zarówno pod względem diagnostyki, jak i warunków w których można godnie uporać się z dolegliwościami, to myślę, że za potrzebą opieki stoi zawsze człowiek. Tak się składa, że lekarz, który objął oddział pediatryczny – pani Anna Krysiukiewicz-Fenger opiekuje się moimi dziećmi i leczy je od kiedy były małe. W związku z tym podążam za nią. To, że dokonała takiego wyboru, rozwija to miejsce i stara się, żeby było miejscem, gdzie dzieci czują się bezpieczne, co jest niezwykle istotne, sprawia, że mam głębokie przekonanie, by innym mamom, tatusiom, baciom i dziadkom dać znać, że szpital na Madalińskiego ma dobrze wyposażony i świetnie prosperujący oddział pediatryczny, ze specjalistami oraz życzliwymi bardzo ludźmi personelu. To oddział pediatryczny, w którym ich dzieci, wnuki mogą skorzystać z pomocy oraz odzyskać zdrowie. I co istotne, jest to miejsce bardzo przyjemne i przyjazne. Nie jest przepełnione. I tak naprawdę to za ludźmi idzie atmosfera, a w niej dzieci czują się bezpiecznie. To jest nie do przecenienia.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

pediatria / szpital im. Św. Rodziny
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30