Przegląd prasy: Odszkodowania za powikłania po szczepionce na Covid-19 nawet do 100 tys. złotych

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z pandemią.
Medexpress 2021-07-28 07:00

Odszkodowania za powikłania po szczepionce na Covid-19 nawet do 100 tys. złotych

Pół roku zajęło rządowi przyjęcie projektu dotyczącego odszkodowań za niepożądane odczyny poszczepienne. Proponowana wysokość rekompensat wynosi od 3 do 100 tys. zł. Mimo apeli kierowanych w trakcie konsultacji nie obejmą one przypadków zgonu. Odszkodowanie będzie dotyczyć tylko powikłań wymagających hospitalizacji - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Barman nie chce sprawdzać, czy klient się zaszczepił

Ludzie są przyzwyczajeni, że nie wolno jeździć samochodem bez prawa jazdy, ale nie chcą zaakceptować tego, że powstanie prawo regulujące wyjścia do kawiarni - uważa dr Nicolas Maslowski, dyrektor Ośrodka Kultury Francuskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Socjolog i politolog - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Restrykcje dotkną nieszczepionych. Rząd przygotowuje się na czwartą falę pandemii

Rząd w ciągu kilkunastu dni podejmie decyzję, jak podzielić społeczeństwo na „bezpiecznych” i resztę - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Urlop w czasie epidemii - co warto wiedzieć

Sezon wakacyjny w pełni. To już drugie lato w cieniu pandemii. Obecna sytuacja zdecydowanie zmieniła plany wakacyjne większości z nas i z pewnością ze względu na utrudnienia jakie mogą nas spotkać podczas wyjazdu za granicę większość swój urlop spędzi w kraju - informuje Rzeczpospolita.

W czasie pandemii w naszych snach dominuje lęk i frustracja

Kolejna analiza snów w okresie pandemii wykazała, że treść snów epoki COVID-19 cechują większe cierpienie i lęk. W snach dominowały takie tematy jak skażenie i czystość - informuje Gazeta Wyborcza.

PDF

Zobacz także