„Ogarnij cukier” - bezpłatne wykłady online dla pacjentów chorych na cukrzycę

Medexpress

Opublikowano 08 wrzesnia 2017, 10:25

ThinkstockPhotos-465701997 Thinkstock/GettyImages
Medexpress

Opublikowano 08 wrzesnia 2017, 10:25

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki rozpoczyna cykl bezpłatnych interaktywnych wykładów online, podczas których pacjenci dowiedzą się, jak żyć z cukrzycą. Problem dotyczy prawie 3 milionów Polaków. A nieleczona cukrzyca prowadzić do licznych powikłań.

Dr hab. med. Michał Wszoła przekonuje, że wykłady online są najwygodniejsze dla aktywnych pacjentów, stąd pomysł na taką formę.

- Żyjemy coraz szybciej, łatwiej przyswajamy obrazy i dźwięk niż tekst pisany. Zależy nam na tym, aby wszyscy zainteresowani problematyką związaną z cukrzycą, w łatwy i przystępny sposób mogli poszerzyć swoją wiedzę i poznać praktyczne sposoby ogarniania tej choroby nie wychodząc z domu - powiedział dr Wszoła, pomysłodawca kampanii i jeden z prowadzących - Będziemy poruszać tematy związane nie tylko z samokontrolą cukrzycy, inulinoterapią, powikłaniami, ale powiemy również o zasadach żywienia i znaczeniu aktywności fizycznej w leczeniu tej choroby. Z kolei na ostatnim wykładzie pokażemy nowoczesne metody leczenia cukrzycy i osiągnięcia medycyny w tym zakresie. Cieszę się, że do prowadzenia webinariów udało nam się zaprosić najlepszych w swoich dziedzinach, m.in. prof. dr hab. Ewę Pańkowską, jednego z najlepszych diabetologów w Polsce, czy dr n. med. Martę Serwańską-Świętek, uznaną nefrolog” – dodaje.

„Ogarnij cukier” to cykl 10 bezpłatnych webinariów. Będą odbywały się od 14 września do 23 listopada, w każdy czwartek o godz. 20.00. Interaktywny wykład online będzie się składał z krótkiego omówienia danego zagadnienia przez ekspertów oraz części praktycznej, gdzie każdy będzie mógł zadać prowadzącym pytania i otrzymać na nie odpowiedzi.

Pierwszy temat to: Promocja zdrowego stylu życia, znaczenie aktywności fizycznej w leczeniu cukrzycy i utrzymanie prawidłowej masy ciała. Wykład inauguracyjny poprowadzą dr hab. med. Michał Wszoła oraz mgr Kamil Goleń, specjalista treningu funkcjonalnego oraz trener przygotowania motorycznego.
Harmonogram, tematyka wszystkich webinariów i bio ekspertów są dostępne na stronie: www.ogarnijcukier.pl

Źródło: materiały prasowe

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

cukier / cukrzyca
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31