OIL w Warszawie wspiera lekarzy w szukaniu mieszkań na czas epidemii

Fot. MedExpress TV
- W imieniu lekarzy, walczących z koronawirusem na pierwszej linii frontu, zwracam się z serdeczną prośbą do osób mogących udostępnić mieszkania, o to ważne w szczególnie trudnym czasie epidemii wsparcie - powiedział prezes OIL Łukasz Jankowski.
Medexpress 2020-04-03 15:46

OIL w Warszawie prosi o kontakt osoby dysponujące wolnymi mieszkaniami (na terenie Mazowsza), chcące udostępnić je lekarzom. - Jednocześnie przyjmujemy zgłoszenia od lekarzy (członków OIL w Warszawie), którzy by uniknąć ryzyka dla swoich rodzin, zamierzają na czas epidemii odizolować się od bliskich. Ponadto w sprawie stworzenia miejsc tymczasowego odpoczynku zwróciliśmy się do m.st. Warszawy - czytamy w komunikacie na stronie OIL.

Do OIL w Warszawie docierają sygnały o zapotrzebowaniu na mieszkania ze strony lekarzy, którzy po dyżurze w szpitalu nie chcą wracać do swoich domów, by zachować najwyższe środki ostrożności. Zapotrzebowanie dotyczy także miejsc do odbywania kwarantanny. Mieszkańcy Warszawy deklarowali gotowość udostępnienia lokali. Izba koordynuje te kontakty. - Mogą zgłaszać się lekarze oraz osoby prywatne i deweloperzy oferujący lokale. Za warunki lokalowe nie odpowiadamy, pomagamy zsynchronizować potrzeby z możliwościami - czytamy na stronie OIL.

OIL zachęca do kontaktu telefonicznego pod nr: 22 542 83 48. Pod tym numerem przyjmuje zgłoszenia poszukujących mieszkań lekarzy, jak też oferujących osób. W tym momencie mamy zgłoszonych dziesięć mieszkań do udostępnienia.

- W imieniu lekarzy, walczących z koronawirusem na pierwszej linii frontu, zwracam się z serdeczną prośbą do osób mogących udostępnić mieszkania, o to ważne w szczególnie trudnym czasie epidemii wsparcie. Wszystkim włączającym się w pomoc bardzo dziękuję. Jako izba staramy się reagować na problemy i potrzeby lekarzy, by w miarę możliwości, zapewnić i koordynować pomoc, organizować i wdrażać dodatkowe rozwiązania - powiedział prezes ORL w Warszawie Łukasz Jankowski.

Apel o utworzenie dodatkowych miejsc tymczasowego odpoczynku dla lekarzy (na czas kwarantanny bądź izolacji od rodziny) został przesłany do prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Źródło: OIL

PDF

Zobacz także