OZZL: Lekarzy nie będzie w Prokocimiu już od listopada

Medexpress

Opublikowano 07 pazdziernika 2021, 13:50

ozzl
Medexpress

Opublikowano 07 pazdziernika 2021, 13:50

Po poniedziałkowej konferencji prasowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy na temat trudnej sytuacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu, minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że 26 lekarzy, którzy złożyli wypowiedzenia, popracuje do grudnia, bo ma trzymiesięczny okres wypowiedzenia.

- Minister jest w błędzie. Większość lekarzy, którzy złożyli wypowiedzenia, ma do wykorzystania zaległy urlop z bieżącego i ubiegłego roku, ponieważ ze względu na trudną sytuację epidemiczną i braki kadrowe w szpitalu nie mieli możliwości z nich skorzystać. W niektórych przypadkach zaległości urlopowe wynoszą ponad 40 dni, co oznacza, że wielu lekarzy nie będzie w szpitalu już od początku listopada – mówi dr Agata Hałabuda z Oddziału Terenowego OZZL w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej.

Jednocześnie ostrzega, że w przyszłym tygodniu wypowiedzenia złożą kolejni lekarze pracujący w placówce.

- Na naszej konferencji prasowej jasno alarmowaliśmy, że sytuacja kadrowa w szpitalu jest tragiczna, a podejmowane od 2018 roku próby rozmów i apele lekarzy spotykają się z ignorancją i brakiem odzewu. Jednak Ministerstwo Zdrowia nadal bagatelizuje sytuację. Tymczasem już za kilka tygodni nie będzie miał kto leczyć małych pacjentów. Ubolewamy nad tym, ale nie możemy leczyć w takich warunkach. Leczenie ludzi wymaga świeżego umysłu, o który trudno po kolejnym w tygodniu dyżurze i łataniu dziur w grafiku - dodaje dr Łukasz Klasa z Oddziału Terenowego OZZL w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu, neurochirurg.

30 września w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu wymówienia złożyło 26 lekarzy co oznacza paraliż kilku kluczowych oddziałów: Oddziału Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego/Stacja Dializ, Oddziału Pulmonologii, Alergologii i Dermatologii, Oddziału Pediatrii, Reumatologii i Chorób Środowiskowych, a także poradni: alergologicznej, dermatologicznej i pulmonologicznej.

Źródło: OZZL

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Ministerstwo Zdrowia / OZZL / lekarze
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31