OZZL popiera Katarzynę Pikulską

Fot. MedExpress TV
Medexpress 2019-11-18 10:54

„Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wyraził poparcie dla dr Katarzyny Pikulskiej, jednej z organizatorów i czołowych uczestników pamiętnego protestu głodowego PR OZZL z roku 2017, w jej sporze sądowym z TVP.

OZZL stanowczo sprzeciwia się szkalowaniu kogokolwiek zabierającego głos w debacie publicznej oraz manipulowaniu informacjami w celu podważenia jego wiarygodności i dobrego imienia. Takie działania rujnują więzy społeczne i utrudniają znalezienie rozwiązania najtrudniejszych problemów społecznych w naszym kraju, w tym przypadku fatalnej sytuacji publicznej ochrony zdrowia.

Jest trudne do pojęcia, że telewizja publiczna, której misją powinno być łączenie społeczeństwa, zasypywanie podziałów, wspieranie wszystkich inicjatyw mających na celu zbudowanie lepszej przyszłości naszej Ojczyzny, atakowała tych, którzy upominali się o godne warunki leczenia chorych i bezpieczne warunki pracy pracowników publicznej ochrony zdrowia.

OZZL wyraża nadzieję, że TVP zmieni swoje postępowanie w tym zakresie, do czego przyczyni się odpowiedni wyrok sądowy w przedmiotowej sprawie.

Zarząd Krajowy OZZL

Krzysztof Bukiel – przewodniczący Zarządu”

Źródło: OZZL

PDF

Zobacz także