Pakiet onkologiczny w komisji zdrowia

Seym
Fot. Thinkstock/Getty Images
Premie dla lekarzy POZ, konsylia i krótszy czas na składanie sprawozdań do NFZ. Co z poprawkami po głosowaniach w komisji?
Medexpress 2017-02-09 14:30

Komisja Zdrowia odrzuciła poprawki, które zgłoszono w czasie drugiego czytania projektu zmian w pakiecie onkologicznym.
Pierwsza z poprawek dotyczyła lekarzy pierwszego kontaktu, którzy za wystawienie tzw. zielonej karty mieliby dostawać premie. O wysokości dodatkowego wynagrodzenia decydowałby resort zdrowia i NFZ. Poprawka została odrzucona, ale ministerstwo uważa takie premie za dobre rozwiązanie i nie wyklucza ich w przyszłości.
Poprawka nr 2 dawała gwarancję organizowania konsyliów dla każdego pacjenta z zieloną kartą. Ten pomysł również przepadł w głosowaniu, ale resort zdrowia zostawia sobie otwartą furtkę i będzie rozważał utworzenie listy nowotworów, których leczenie będzie wymagało zwołania konsylium.
I wreszcie trzecia, odrzucona poprawka dotycząca sprawozdań, które placówki leczące chorych w ramach pakietu onkologicznego muszą wysyłać do NFZ. W poprawce skrócono termin wysyłania tych sprawozdań do końca pierwszego kwartału. Jednak i ta poprawka nie uzyskała akceptacji posłów z komisji zdrowia.

źródło: iTV Sejm

PDF

Zobacz także