Przegląd prasy Pielęgniarka też się nie rozdwoi

Female nurse holding patient using crutches in hospital corridor
Thinkstock/GettyImages
W przeglądzie prasy m.in. o kupnie za zebrane podczas 26 finału WOŚP sprzętu dla szpitali ułatwiającemu oddychanie noworodkom, wzroście liczby leków na problemy z erekcją, NFZ, który zapłaci za wpadki szpitali.
Martyna Chmielewska 2018-01-16 07:00

Polski facet zawsze gotowy

Sildenafil, czyli substancja występująca w słynnej viagrze, od 2016 roku jest oferowana w Polsce pod różnymi nazwami bez recepty. Polska jest drugim po Nowej Zelandii krajem, gdzie ten preaparat jest tak łatwo dostępny i widać, że apteki nie narzekają na brak klientów – pisze Wiktor Ferfecki w Rzeczpospolitej.

Leki, które zmieniły świat

W Polsce w 2017 roku zanotowano znaczny zrost sprzedaży środków na problemy z erekcją. O viagrze i jej skutkach pisze Łukasz Luban w Rzeczpospolitej.

81 mln zł na sprzęt dla szpitali

Za pieniądze zebrane podczas 26 finału zostanie kupiony sprzęt ułatwiający oddychanie noworodkom i leżanki dla rodziców – pisze Joanna Ćwiek w Rzeczpospolitej.

Farmaceuci nie mogą kusić rabatami

Karta stałego klienta to niedozwolona reklama apteki. Takie rabaty stosują liczne sieci handlowe, stacje benzynowe, sklepy i inne firmy powszechnie wydając karty stałego klienta. Mają różne formy i gwarantują rozmaite korzyści – pisze Danuta Frey w Rzeczpospolitej.

Pielęgniarka też się nie rozdwoi

Liczba pielęgniarek powinna być przypisana do danego oddziału - uważają członkowie ministerialnego zespołu ds. pielęgniarstwa – pisze Karolina Kowalska w Rzeczpospolitej.

NFZ zapłaci za wpadki szpitali

Teraz niewielu pacjentów szuka pozasądowej pomocy przy błędach medycznych, Nowy system przyznawałby odszkodowania nawet gdyby winy lekarza nie było – pisze Klara Klinger w Dzienniku Gazety Prawnej.

Ratownicy wciąż czekają na podwyżki

Tylko połowa szpitali przyznała podwyżki ratownikom - wynika z danych resortu zdrowia. Ministerstwo już klika razy interweniowało w tej sprawie, jednak część dyrektorów wciąż uważa, że nie ma podstaw prawnych do wypłat - pisze Agata Szczepańska w Dzienniku Gazety Prawnej.

PDF

Zobacz także