Przegląd prasy: Po raz ósmy zdrożały w lipcu leki dla osób po przeszczepach

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o droższych lekach dla osób po przeszczepach.
Medexpress 2018-07-18 07:00

Po raz ósmy zdrożały w lipcu leki dla osób po przeszczepach

Resort zdrowia po raz ósmy podniósł ceny leków dla dzieci po przeszczepach. Jednocześnie przez blisko dwa lata przepłacał za lek onkologiczny - informuje Karolina Kowalska z Rzeczpospolita.

Zabiegi rehabilitacyjne znikną ze skierowania od lekarza. Fizjoterapeuta sam zaplanuje terapię

Lekarz nie będzie musiał określać na skierowaniu, jakie zabiegi rehabilitacyjne należy zastosować u pacjenta. Zdecyduje o tym fizjoterapeuta. Tak wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji - informuje Agata Szczepańska z Dziennika Gazety Prawnej.

Numer 112 będzie dostępny dla niepełnosprawnych

Wczoraj Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu „Dostępność plus”, który będzie realizowany w latach 2018–2025. Jego założenia wynikają wprost z wymagań i zapisów międzynarodowej Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych - informuje Bożena Wiktorowska z Dziennika Gazety Prawnej.

Program Dostępność+ już działa
Zmiany legislacyjne są ważne, ale dostępności nie zadekretujemy prawem. Ona sama powinna być postrzegana jako prawo – prawo każdego z nas do niezależnego i godnego życia – pisze minister inwestycji i rozwoju - informuje Jerzy Kwieciński z Rzeczpospolitej,

PDF

Zobacz także