Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy GIF a URPL

Medexpress

Opublikowano 21 pazdziernika 2021, 12:19

Źródło: GIF
Medexpress

Opublikowano 21 pazdziernika 2021, 12:19

Większe bezpieczeństwo pacjentów

Ewa Krajewska, Główny Inspektor Farmaceutyczny oraz Grzegorz Cessak, Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych podpisali porozumienie o zacieśnieniu współpracy między dwoma urzędami. Inicjatywa ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa lekowego w polskich aptekach.

- Istotą porozumienia jest zgodna z ustawowymi zadaniami i kompetencjami GIF i URPL kooperacja ukierunkowana na działania służące zwiększeniu bezpieczeństwa lekowego pacjentów w Polsce. W myśl przepisów porozumienia ten najwyższy cel ma być realizowany przez wymianę informacji i doświadczeń o istotnym znaczeniu dla jakości i skuteczności oraz bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych – czytamy w oświadczeniu GIF-u.

Wsparcie przy inspekcjach

Obie organizacje mają wspierać się wzajemnie w swoich działaniach i dzielić się swoją wiedzą. Eksperci z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych będą również pomagać w inspekcjach przeprowadzanych przez GIF.

- W ramach działań komunikacyjnych inicjatywa współdziałania urzędów zakłada organizację wspólnych konferencji, seminariów, warsztatów i szkoleń, a także wzajemne wsparcie przy opracowywaniu komunikatów dotyczących bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych skierowanych do pracowników ochrony zdrowia lub ogółu społeczeństwa — czytamy w oświadczeniu.

Pełna treść oświadczenia TU

Źródło: Główny Inspektorat Farmaceutyczny

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Główny Inspektorat Farmaceutyczny / Grzegorz Cessak / Ewa Krajewska / Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31