Ruszył ogólnopolski konkurs dla studentów Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy

pielęgniarka
Fot. Thinkstock/Getty Images
To konkurs dla studentów 13 polskich uczelni medycznych.
Medexpress 2017-02-03 11:11

Konkurs „Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy” na promować zawód położnej w Polsce oraz wyłonić i nagrodzić najlepszego studenta w kraju. Konkurs skierowany jest do studentów III roku studiów I stopnia kierunku położnictwo. Udział daje szansę na wcześniejszą powtórkę materiału przed dyplomem, anonimowe sprawdzenie swoich sił w skali ogólnokrajowej (kodowane testy, upublicznione tylko nazwiska laureatów) i sięgnięcie po najwyższą nagrodę: prestiżowy, miesięczny staż w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie (wraz z kosztami pobytu). Wygrana pozwoli przestąpić progi szpitala, który jest prekursorem autonomii zawodu położnej w Polsce i wymarzonym miejscem pracy dla wielu.

Konkurs składa się z dwóch części. Pierwszy etap - w formie testu - odbędzie się 27 marca br. o godz. 10.00 na zgłoszonych uczelniach medycznych jednocześnie. Drugi, czyli test oraz egzamin praktyczny, 24 kwietnia o 9.00 w Warszawie w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii. Zakres materiału do egzaminu to 5 bloków tematycznych oraz 14 obowiązujących lektur.

Formularz zgłoszeniowy (zgłoszenia do 24 lutego br.), zakres materiału, piśmiennictwo, regulamin, wykaz uczelni przystępujących do olimpiady i pozostałe informacje dostępne są na stronie konkursu: www. akademia-ama/olimpiada
Organizatorem i inicjatorem konkursu jest Akademia Malucha Alantan - program społeczno-edukacyjny o charakterze non-profit, mający na celu propagowanie bezpiecznego i zdrowego trybu życia dzieci i rodziców.

Organizator zaprosił do Kapituły Konkursu między innymi przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Położnych, Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych, Szpitala Specjalistycznego św. Zofii w Warszawie, Warszawską Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych oraz Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych, która objęła przedsięwzięcie patronatem honorowym.

Biuro konkursu: Katarzyna Leciejewska tel. 605 333 681, Daria Foroncewicz tel. 504 152 778

PDF

Zobacz także