Polska edycja konkursu „Wartość w medycynie Dragon's Grant & Endorsement”

Medexpress

Opublikowano 05 marca 2021, 06:30

Medexpress

Opublikowano 05 marca 2021, 06:30

Właśnie ruszyła polska edycja prestiżowego konkursu „Wartość w medycynie Dragon's Grant & Endorsement. Konkurs skierowany jest do instytucji działających w obszarze ochrony zdrowia, które wdrażają praktyczne rozwiązania z obszaru organizacji systemu w oparciu o jakość tzw. Value Based Healthcare.
Organizatorami przedsięwzięcia są Polska Koalicja Medycyny Personalizowanej, Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO, Centrum Ochrony Zdrowia przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Decision Institute /VBHC Center Europe. Honorowymi partnerami są Narodowy Fundusz Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta, Collegium Medicum Uniwersytety Jagiellońskiego, Gdański Uniwersytet Medyczny, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Collegium Civitas.
Celem projektu jest budowanie świadomości koncepcji systemu ochrony zdrowia opartego na wartościach i innowacyjnych rozwiązaniach mających na celu zwiększenie efektywności systemu. VBHC Dragon’s Grant jest inicjatywą, która ma na celu promowanie praktycznych rozwiązań z obszaru organizacji systemu w oparciu o jakość, które są wdrażane w instytucjach ochrony zdrowia na całym świecie. Najlepsze projekty wyróżnione są prestiżową nagrodą Value Based Healthcare Prize i muszą spełnić następujące warunki:
1. Zapewniają pacjentowi najwyższą jakość,
2. Koncentrują się na pacjentach i ich spersonalizowanym procesie leczenia, według najnowszych wytycznych medycznych
3. Są opłacalne,
4. Wprowadzają innowacje w szerokim znaczeniu tego słowa; tj. organizacyjne, medyczne i / lub diagnostyczne,
5. Mogą być wdrożone w całym cyklu opieki.
Każdego roku wybrane inicjatywy są wyróżniane nagrodami VBHC w następujących kategoriach:
• nagroda główna,
• za rezultaty leczenia pacjentów,
• za opłacalność
• za najlepszą współpracę.
Zwycięzcy są wybierani przez renomowane międzynarodowe jury składające się z kluczowych ekspertów w dziedzinie opieki zdrowotnej i naukowców.
Polscy laureaci konkursu zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w międzynarodowym etapie VBHC Dragon's Grant & Endorsement i będą konkurować z najlepszymi rozwiązaniami z całego świata. Rozdanie nagród odbędzie się w maju 2021 r. w Holandii. Poza szerokim uznaniem związanym z nagrodą, laureaci otrzymają również opinię ekspercką od renomowanego jury oraz zdobędą szansę na nawiązanie kontaktu z pionierami opieki zdrowotnej opartej na wartościach i międzynarodową społecznością VBHC.
Więcej informacji na temat edycji międzynarodowej: http://vbhcprize.com

Zgłoszenia można przesyłać na adres vbhc@innowo.org do 5 marca 2021. Formularz zgłoszeniowy: TU

Źródło: mat. prasowe

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

konkurs
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31