IV Kongres Żywieniowy Postaw na zdrowie swojego dziecka

II dzień Narodowego Kongresu Żywieniowego 26 stycznia to okazja, by dowiedzieć się więcej na temat otyłości i nadwagi u dzieci i młodzieży, jak planować żywienie swojego dziecka, by zapobiegać zaburzeniom odżywiania i dlaczego tak ważny jest ruch.
Medexpress 2019-01-09 15:55

IV Narodowy Kongres Żywieniowy odbędzie się w dniach 25-26 stycznia 2019 roku na Stadionie PGE Narodowy. Tematem przewodnim Kongresu będzie znalezienie odpowiedzi na pytanie: dlaczego nie udaje się powstrzymać narastania nadwagi i otyłości, szczególnie u dzieci i młodzieży. W programie również znalazł się temat zaburzeń odżywiania w wieku młodzieńczym, czyli bulimia i anoreksja.

Ważnym elementem Kongresu będzie prezentacja przez Instytut Żywności i Żywienia zmodyfikowanej Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dzieci i młodzieży. Praktyczne wskazówki, jak zachęcić dzieci i młodzież do dbania o właściwe żywienie i aktywność fizyczną, przedstawią zaproszeni eksperci – specjaliści i praktycy w dziedzinie żywienia, pediatrii i psychologii. Podpowiedzą, jak cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją, zarówno w czasie dorastania, jak i w wieku dorosłym.

Drugi dzień Kongresu poświęcony będzie wdrożeniu nauki do praktyki życia codziennego. Omawiane problemy, znalezione odpowiedzi i rozwiązania organizatorzy chcą przybliżyć jak największemu gronu odbiorców. Dlatego zaplanowali szereg debat skierowanych przede wszystkim do szeroko pojętego środowiska szkolnego, czyli rodziców, nauczycieli, dyrektorów placówek oświatowych, realizatorów żywienia zbiorowego, pielęgniarek szkolnych, przedstawicieli kuratoriów oświaty. Wstęp bezpłatny.

Więcej informacji i rejestracja online na stronie kongresu.

PDF

Zobacz także