Poznański szpital wielospecjalistyczny zmienił właściciela

Fot. Thinkstock / Getty Images
Największa w Europie Środkowo-Wschodniej grupa szpitali i przychodni Penta Hospitals International kupiła poznański szpital wielospecjalistyczny – Prywatną Lecznicę CERTUS.
Medexpress 2017-02-07 11:00

Działający od 25 lat CERTUS posiada szpital wraz z ambulatorium oraz trzy centra medyczne. Roczne przychody spółki kształtują się na poziomie powyżej 30 mln zł, z czego ponad 75% pochodzi ze źródeł komercyjnych. Grupa Penta Hospitals International nabyła 100% udziałów spółki.

Obecnie grupa działa w trzech krajach: Słowacji (sieć szpitali Svet Zdravia i przychodni ProCare), Czechach (szpitale Penta Hospitals CZ) oraz w Polsce, gdzie częścią grupy jest EMC Instytut Medyczny SA, prowadzący na terenie całego kraju 10 szpitali i 26 przychodni.

– Dzięki Certusowi przed Penta Hospitals International otwierają się nowe możliwości, wartościowe zarówno ze względu na poznańską lokalizację, jak i know-how z zakresu prywatnej opieki medycznej. To inne doświadczenie od zdobytego dotychczas w EMC IM SA – największej grupy szpitali i przychodni w Polsce, której przychody w niemal 90% pochodzą z NFZ – powiedziała prof. Attila Végh, prezes Penta Hospital International.

Źródło: materiały prasowe

PDF

Zobacz także