PPOZ: Konieczna integracja systemów informatycznych

Medexpress

Opublikowano 28 wrzesnia 2020, 08:36

ppoz
Medexpress

Opublikowano 28 wrzesnia 2020, 08:36

Lekarze skupieni wokół Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia zwrócili się do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o podjęcie pilnych działań mających na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu gabinet.gov.pl oraz umożliwienia jego integracji z komercyjnymi aplikacjami używanymi dla obsługi przychodni i gabinetów lekarskich. W nadesłanej odpowiedzi MZ poinformowało, iż na stronie internetowej www.ezdrowie.gov.pl została udostępniona dokumentacja integracyjna dla interfejsu zewnętrznego do obsługi COVID-19.

W ostatnim czasie do siedziby Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia napływały bardzo niepokojące informacje z gabinetów podstawowej opieki zdrowotnej. Lekarze rodzinni skarżyli się, iż nie mogą się zalogować do portalu gabinet.gov.pl, który powinien im służyć m.in. do wystawiania zleceń na badania pod kątem wirusa SARS-CoV-2. Lerkarze zwracali również uwagę, iż brakuje odpowiednich nakładek na aplikacje gabinetowe, które umożliwiałyby zlecenie wskazanego testu bezpośrednio z poziomu takiej aplikacji.

W obawie przed tym, że funkcjonowanie podstawowej opieki zdrowotnej poprzez korzystanie z kilku portali totalnie ograniczy i tak już okrojony czas dla pacjenta lekarze PPOZ zaapelowali do ministra zdrowia o podjęcie pilnych działań mających na celu zapewnienie integracji portalu gabinet.gov.pl i aplikacji używanych w gabinetach lekarskich. Pismo wysłane zostało także do wiadomości Filipa Nowaka, prezesa NFZ.

23 września z Departamentu Systemu Zdrowia MZ nadeszła odpowiedź informująca o tym, że na stronie internetowej www.ezdrowie.gov.pl została udostępniona dokumentacja integracyjna dla interfejsu zewnętrznego do obsługi COVID-19.

Źródło: PPOZ

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

ppoz
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31