PPOZ o horrendalnych karach finansowych nakładanych na lekarzy POZ

Medexpress

Opublikowano 29 kwietnia 2016, 08:19

ppoz
Medexpress

Opublikowano 29 kwietnia 2016, 08:19

W związku z karami nakładanymi na lekarzy POZ, prezes PPOZ Bożena Janicka skierowała list do premier Beaty Szydło. W liście napisała, że lekarze podstawowej opieki zdrowotnej zrzeszeni w PPOZ aktywnie włączyli się w realizowany przez ministra zdrowia program naprawy systemu ochrony zdrowia. Dodała, że sukces realizacji programu, powodzenie wysiłków podejmowanych działań stanie się możliwe jedynie przy powszechnym zaangażowaniu lekarzy poz i zrozumieniu konieczności zmian przez samych pacjentów.

- Sprzyjającą temu atmosferę ładu społecznego burzy w chwili obecnej eskalacja podejmowanych od kilku miesięcy działań Rzecznika Praw Pacjenta, który nakłada horrendalne kary finansowe na lekarzy poz w sytuacji co najmniej wątpliwego naruszania praw pacjenta - pisze Janicka. Jej zdaniem rzecznik także swoimi żądaniami kierowanymi pod adresem tych lekarzy kreuje sytuacje, które mogą sprzyjać nakładaniu kolejnych kar pod pretekstem odmowy z nim współpracy. Janicka przypomniała, że skierowane w jednej z takich spraw pismo ministra zdrowia nie spotkało się z właściwą reakcją ze strony Rzecznika Praw pacjenta, ale zaowocowało kolejną falą represyjnych działań wymierzonych w lekarzy poz.

- W tej sytuacji proszę Panią Premier o interwencję i podjęcie stosownych działań, które zapewnią ład społeczny i stworzą właściwą atmosferę dla realizacji przez lekarzy PPOZ, wspólnie z ministrem zdrowia, programu naprawy systemu ochrony zdrowia - zaapelowała prezes PPOZ.

Źródło: PPOZ

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

ppoz / lekarze rodzinni / rzecznik praw pacjenta / kary dla lekarzy
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31