Premier Mateusz Morawiecki - przed nami najtrudniejszy czas - na żywo

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki z wizytą w szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach.
Medexpress 2021-03-24 10:50

  • Za parę dni otwieramy tutaj kolejny szpital tymczasowy, których mamy już 27. Służą one temu, żeby służba zdrowia była wydolna. Można zadać sobie pytanie, co byłoby gdybyśmy ich nie tworzyli wcześniej, żeby być w gotowości.
  • Najtrudniejszy czas jest przed nami, dlatego rzuciliśmy wszystkie rezerwy i zdolności organizacyjne, żeby otwierać szpitale tymczasowe. Byli tacy, którzy pytali 3-4 miesiące temu po co nam te szpitale. Niestety ta decyzja była bardzo trafiona.
  • Trzeba było w sposób sprawny utworzyć nowe jednostki szpitalne, które w każdym województwie służą dzisiaj ratowaniu życia i zdrowia, bo w całej Polsce mamy 75% zajętych łóżek covidowych i łóżek z respiratorami.
  • Miarą odpowiedzialności politycznej było to, że w odpowiednim momencie staraliśmy się utworzyć jak najwięcej łóżek covidowych i szpitali tymczasowych i ten szpital w Pyrzowicach również będzie służył pacjentom.
  • Niepotrzebne zamieszanie ze szczepionką AstraZeneki doprowadziło do tego, że Europejska Agencja Leków musiała się wypowiadać w tej sprawie i wypowiedziała się - tak, jak się spodziewaliśmy - że to bezpieczna szczepionka.
PDF

Zobacz także