Prezes OIL podsumowuje 2020 rok

Fot. MedExpress TV
Medexpress 2020-12-24 10:00

Rok 2020 upłynął pod znakiem pandemii. Pracowaliśmy w trudnych warunkach. Narażaliśmy swoje zdrowie i życia podczas ratowania zakażonych pacjentów.

Nie było wystarczającej liczby środków ochrony indywidualnej. Ludzie okazali gesty solidarności. Szyli maseczki, a potem rozdawali je potrzebującym. Obywatele do OIL przynosili kombinezony i maski specjalistyczne, aby zabezpieczyć medyków. Mam wrażenie ze w 2020 roku wizerunek lekarza w oczach społeczeństwa poprawił się. Pandemia udowodniła, że nasz zawód jest bardzo potrzebny.

Pandemia pokazała, że lekarzy jest za mało. Niestety rządzący naszym krajem ciągle tego nie widzą. Wprowadzali podczas epidemii koronawirusa ustawy, które powodowały jedynie chaos i utrudniały nam pracę.

Mam nadzieję, że w 2021 roku uda się wprowadzić zmiany legislacyjne, które ułatwią pracę lekarzom, poprawią warunki leczenia pacjentom.

Początek 2021 roku będzie zdominowany przez szczepienia przeciw koronawirusowi. Liczę na to, ze dzięki tym szczepieniom pandemia zakończy się.

PDF

Zobacz także