Prezydent powinien zawetować ustawę

Fot. Medexpress.TV
Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, w rozmowie z Alicją Duszą mówi o liście do prezydenta w sprawie ustawy o minimalnych zarobkach w ochronie zdrowia.
Alicja Dusza 2017-07-07 12:21

Skierowałyście pismo do prezydenta Dudy, by zawetował ustawę o minimalnych zarobkach w ochronie zdrowia? Takiej chcecie decyzji?

Jako związek z ramienia Forum Związków Zawodowych uczestniczyłyśmy w komisji trójstronnej i dałyśmy negatywną opinię do tej ustawy. Byłyśmy niezadowolone ze wskaźników, z zamrożenia kwoty bazowej na poziomie 3900. W ramach Rady Dialogu Społecznego zielone światło dała ministrowi zdrowia tylko Solidarność, Pracodawcy i OPZZ. Temat wskaźników został położony na stole, ale nie był w ogóle dyskutowany. Dlaczego tak ogromna różnica jest pomiędzy pielęgniarką usytuowaną najwyżej z tytułem magistra i specjalizacją, która w tych wskaźnikach ma 4000 a pielęgniarkami, które zostały na poziomie opiekunów medycznych ze wskaźnikiem 064. Od początku więc negatywną opinię do projektu tej ustawy dało Forum Związków Zawodowych i my również, poprzez Forum.

PDF

Zobacz także