Prezydent RP Andrzej Duda gościem honorowym KRYNICA FORUM

Medexpress

Opublikowano 19 pazdziernika 2022, 11:20

Medexpress

Opublikowano 19 pazdziernika 2022, 11:20

Konferencja Krynica Forum to odpowiedź na dynamiczne zmiany na scenie globalnej, przede wszystkim wywołane pandemią COVID-19 oraz trwającą wojną w Ukrainie. Celem wydarzenia jest wzmacnianie bezpieczeństwa, społecznej spójności oraz pozycji gospodarczej Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Środkiem do osiągnięcia tego celu jest stworzenie dogodnych warunków do nieskrępowanej wymiany myśli oraz merytorycznego sporu.

Pierwsza edycja wydarzenia będzie skupiała się m.in. na drastycznie zmieniającym się obrazie naszego świata oraz zmianach równowagi sił w Europie i na świecie spowodowanych bezprecedensową agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Honorowym gościem KRYNICA FORUM będzie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który wielokrotnie wykazywał się wsparciem narodu ukraińskiego.

Jednym z tematów konferencji w ścieżce tematycznej: bezpieczeństwo i geopolityka będzie debata Polskiej Agencji Prasowej (PAP), która zaprosiła Tomasza Jędruchowa, korespondenta TVP na Ukrainie do dyskusji nad dziennikarstwem w dobie konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Jak wygląda codzienna praca reporterska, zdobywanie i weryfikowanie informacji, przemieszczanie się po zagrożonym terenie? Rozmowa będzie dotyczyć m.in. jak na co dzień radzić sobie z emocjami, które towarzyszą ich pracy oraz z poczuciem zagrożenia o własne życie. Dyskusji będzie towarzyszyła wystawa fotografii wojennych autorstwa m.in. znanego fotografa, szefa redakcji PAP Foto Andrzeja Lange, który opowie o swojej pracy i sile oddziaływania obrazu.

PAP jako jeden z Patronów Medialnych wydarzenia KRYNICA FORUM zdecydował, że to właśnie podczas najbliższego wydarzenia w Krynicy-Zdroju nastąpi oficjalne otwarcie wystawy fotografów wojennych. W strefie eventowej zostaną zaprezentowane plansze ze zdjęciami z ostatnich miesięcy pokazujących obecną rzeczywistość za naszą wschodnią granicą w Ukrainie. Cytatem przewodnim wystawy są następujące słowa: “Atakując, zobaczycie nasze twarze, nie nasze plecy” - to odezwa, którą wystosował w środę (12.10.) w nocy Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w drugiej części orędzia w języku rosyjskim skierowanego bezpośrednio do Rosjan.

Wojna w Ukrainie wprowadza nowy kontekst do rywalizacji wielkich mocarstw. Porządek międzynarodowy ulega destabilizacji i jednocześnie kształtuje się nowy. Podczas panelu dyskusyjnego tzw. “Panelu Ambasadorów” w pierwszym dniu wydarzenia z pewnością padnie pytanie czy wspomniany porządek świata będzie dwubiegunowy czy wielobiegunowy – to zagadnienie najbardziej rezonuje w ówczesnej rzeczywistość geopolityczną.
Organizatorem konferencji jest Instytut Kościuszki, Wyłącznym Partnerem Programowym Nowa Konfederacja, a Partnerem Tytularnym – Województwo Małopolskie. Miastem Gospodarzem Krynica Forum jest Krynica-Zdrój.

Rejestracja TU

Wstęp dla akredytowanych dziennikarzy za okazaniem ważnej legitymacji prasowej.
Dowiedz się więcej o Krynica Forum TU

Kontakt dla mediów:
Łukasz Opoka – 663 968 776, [email protected]

Joanna Świerad – 692 501 499, [email protected]

Źródło: Informacja prasowa

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Krynica Forum 2022 / Prezydent Andrzej Duda
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31