Przemoc psychiczna zabija po cichu

Medexpress

Opublikowano 17 wrzesnia 2017, 13:25

Pixabay
Medexpress

Opublikowano 17 wrzesnia 2017, 13:25

Kampania ma na celu podnoszenie świadomości społeczności lokalnej na temat zjawiska przemocy psychicznej w rodzinach. Przemoc fizyczną prawie zawsze widać, w przeciwieństwie do przemocy psychicznej, której na pewno nie dostrzegą inne osoby, które Cię nie znają.

Zabija po cichu, bo jej nie widać i nie słychać. Dotyczy to przemocy psychicznej. Lubińska policja stworzyła spot edukacyjny, w ramach kampanii społecznej, który ma zobrazować ogromny problem, jakim jest przemoc psychiczna. Ludzie bardzo często przez wiele lat nie zdają sobie sprawy, że są ofiarami przemocy psychicznej, a przecież:

- izolacja
- wyzwiska
- ośmieszanie
- groźby
- kontrolowanie
- poniżanie
- krytykowanie
- ograniczanie kontaktów

to tylko nieliczne jej formy.

Dzięki kampanii policjanci chcą uświadamiać, że przemoc zachodzi niezależnie od statusu społecznego i wskazywać miejsca gdzie szukać pomocy. Bardzo często, gdy dojdzie do tragedii, słyszymy wypowiedzi sąsiadów, znajomych "przecież ta rodzina była wzorowa". "Nigdy bym nie powiedział/powiedziała, że sprawca byłby do tego zdolny"

Pamiętaj!
Nie musisz pozostać ze swoim problemem sam/sama. Jest wiele instytucji, które mogą Ci pomóc. Policjanci z Lubina dziękują za zaangażowanie wszystkim osobom i podmiotom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia.

źródło: policja.pl

TU ZNAJDZIESZ POMOC - NIEBIESKA LINIA

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

przemoc w rodzinie / przemoc domowa / przemoc seksualna / przemoc / policja / niebieska linia / niebieska karta
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28