Krystyna Wechmann: Przeraża mnie, że lek na zaawansowanego raka piersi nie będzie refundowany

Fot. MedExpress TV
Medexpress 2019-06-24 15:24

21 czerwca Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt obwieszczenia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, który wejdzie w życie 1 lipca 2019 roku. Na liście leków refundowanych nie znalazł się m.in. inhibitor kinazy 4/6, czyli lek na zaawansowanego raka piersi. O komentarz w tej sprawie zapytaliśmy Krystynę Wechmann, prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.

- Przeraża mnie to, że nhibitor kinazy 4/6, nie znalazł się na liście refundacyjnej - powiedziała Wechmann. - Pacjentki są teraz w bardzo trudnej sytuacji. Przykro mi, że to cena decyduje o tym, które leki pojawią się na liście refundacyjnej. Szkoda, że firmy, które chcą z Ministerstwem Zdrowia negocjować ceny leków, są spychane na margines - dodała.

Przypomnijmy: Ministerstwo Zdrowia prosi o zgłaszanie ewentualnych uwag do projektu obwieszczenia wyłącznie w wersji elektronicznej na adres e-mail: wykazy-uwagi@mz.gov.pl do 25 czerwca 2019 r. do godz. 12.00 (wtorek).

PDF

Zobacz także