Przegląd prasy Przez kryzys szczepionkowy bezpieczeństwo pokoleń wisi na włosku

86498561
Fot. Thinkstock / Getty Images
W przeglądzie prasy o porozumieniu z rezydentami, e-receptach, smogu i szczepionkach.
Medexpress 2018-02-09 06:35

Test szczepionkowy trwa
To, co się wydarzy w najbliższych miesiącach w Polsce, może wpłynąć na siłę antyszczepionkowców w całej Europie. Na szali jest bezpieczeństwo pokoleń - pisze w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Patryk Słowik. Gdyby ludzie odwrócili się od programów szczepień, byłaby to tragedia bez precedensu.

Rząd i rezydenci mówią "pax"
Nakłady na zdrowie będą rosły minimalnie szybciej, a lekarze dostaną podwyżki - to najważniejsze punkty porozumienia podpisanego w czwartek przez ministra zdrowia i rezydentów - pisze w "Gazecie Wyborczej" Judyta Watoła.
O zakończonym sporze z lekarzami pisze też w "Rzeczpospolitej" Karolina Kowalska. Resort zdrowia chce lepiej płacić tym lekarzom, którzy obiecają, że przez dwa lata będą pracować w kraju.

Intensywna terapia e-recepty
O minimum kilka tygodni odłożono pilotaż e-recept. Ale mają być łatwiejsze do wystawiania i będzie można w cyfrowy sposób przepisać leki refundowane. Więcej w tekście Sylwii Czubkowskiej w "Gazecie Wyborczej". Tam też dodatek "Tylko zdrowie", w którym m. in. o diecie chorych na cukrzycę i szczepionkach wycelowanych w raka.

Smogowy stan alarmowy
Do mieszkańców Polski często docierają informacje o fatalnej jakości powietrza. Gdyby zastosować w Polsce obowiązujący we Francji próg alarmowania, to w wielu miastach alarm smogowy ogłaszano by przez kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt dni w roku. Jakością powietrza zajął się "Puls Biznesu".

PDF

Zobacz także