Przykład płynie z góry

szczepionka
Thinkstock/GettyImages
Zgodnie z apelem Naczelnej Rady Lekarskiej do lekarzy i lekarzy dentystów o podejmowanie działań proszczepiennych, medycy z samorządu lekarskiego w połowie września będą kontynuować akcję „Lekarze dają przykład” i zaszczepią się przeciwko grypie.
Medexpress 2017-08-24 13:18

W grudniu ubiegłego roku w ramach tej samej akcji lekarze i lekarze dentyści zaszczepili się przeciwko pneukmokokom. Również w ubiegłym roku Prezes NRL Maciej Hamankiewicz wystąpił w filmie promującym ideę szczepień przeciwko grypie. Materiał powstał we współpracy Naczelnej Izby Lekarskiej, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny , Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego oraz Ministerstwa Zdrowia.

W ubiegłym miesiącu Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej zaapelowało również do Ministra Zdrowia o podjęcie prac legislacyjnych zmierzających do wprowadzenia obowiązku przedstawienia przed przyjęciem do żłobka, przedszkola oraz szkoły zaświadczania potwierdzającego wykonanie u dziecka szczepień obowiązkowych.

Źródło: NIL

PDF

Zobacz także